Доглядаємо за кімнатними рослинами

Із приходом зими більшість кімнатних рослин починає хворіти і чахнути. Загальні проблеми, від яких страждають майже всі кімнатні рослини, – це низька вологість і зниження температури повітря. У багатьох наших квартирах взимку недостатньо тепло. Якщо є можливість, квіти краще розмістити у світлій стороні кімнати, але не на підвіконнях. Коли квіти залишаються стояти на підвіконнях, потрібно утеплити квіткові горщики – хоча б поставити їх на пінопласт. Краще, звичайно, поставити всі горщики у просторий дерев’яний ящик, заповнений крихтою з пінопласту, або прокласти між горщиками м’яку теплу тканину. У випадках, коли і ця умова нездійсненна, потрібно відразу вибирати для посадки квітів не глиняні горщики, а пластикові – так їм буде трохи тепліше.
Повертати горщики з квітами треба регулярно: взимку їм особливо важко «ловити» сонячне світло. Як тільки ви помітите, що листя кімнатних рослин почало жовтіти і опадати, відразу ж переставляйте їх у тепліше місце.
Поливати рослини взимку потрібно зовсім не так, як влітку, адже взимку менше світла і ріст рослин сповільнюється. Слід поливати рослини не частіше одного разу на тиждень або тільки тоді, коли земля в горщиках підсихає. Замість частого поливу рослини треба обприскувати чистою водою і рихлити землю – це дозволить повітрю краще проникати до кореня рослин.
При підвищеній сухості повітря рекомендується ставити рослини близько одна від одної, разом їм легше зберегти навколо себе вологий мікроклімат.
Щоб додати кімнатним рослинам світла, можна включати недалеко від них електричні світильники на 2-3 години щодня.
Рослини взимку «сонні», а ось шкідники цілком активні, особливо ті, які люблять сухе повітря, наприклад, павутинний кліщ. Можна змивати шкідників під звичайним душем, широке листя протирати мильним розчином, а також використовувати спеціальні інсектициди для боротьби із шкідниками кімнатних квітів – вони продаються у квіткових магазинах.
Допомагає і такий домашній засіб: часник і цибулю дрібно нарізають, заливають водою і настоюють кілька годин, потім настій проціджують і обприскують ним рослини 2-3 рази на тиждень.

Розділ новин: 

Коментарі