До ваших послуг – світова індустрія прогнозу погоди

Яким би не був наш настрій, які б проблеми не дошкуляли, а прогноз погоди нас цікавить передусім. І, мабуть, це не останнє з тих питань, яке ми постійно тримаємо на контролі. Метеорологія сьогодні – це ціла світова індустрія, що прогнозує погодні умови по всій планеті та в окремих країнах і регіонах. Людство зацікавлене в тому, щоб метеорологія постійно розвивалася, вдосконалювалася і з допомогою новітніх технологій надавала нам якнайточніший прогноз погоди. Ось чому 23 березня відзначають Всесвітній метеорологічний день. Метеорологія та синоптична наука – це не тільки передбачення погодних умов. Це порятунок життя людей, які можуть опинитися у складних метеорологічних умовах, це безпека на шляхах, своєчасне утеплення домівок чи під час спеки запас води, це своєчасна евакуація населення із зони можливого стихійного лиха. Важко перелічити всі моменти, виникненню яких запобігає метеорологічна служба.
Сьогодні до наших послуг численні сайти, де можемо дізнатися прогноз погоди не тільки у своїй місцевості, а й по всій земній кулі. В Україні найбільшим метеорологічним інформатором є Гідрометцентр. Саме його прогнози ми чуємо щоранку, як тільки прослухаємо ранкові новини. Користується авторитетом і Meteoprog, сайт, який повідомляє стан погоди і в інших країнах. Волиняни, особливо жителі Володимира-Волинського, люблять заглянути на сторінки Gismeteo та SINOPTIK. Побутує думка, що ці сайти найточніше «пророкують» погоду в нашому регіоні. Виявляється, і Gismeteo, і UKNET поширюють інформацію про погоду по всьому світу. В їхній базі – понад 50000 міст світу. А SYNOPTIK інформує про погоду в 291815 населених пунктах нашої держави та 104000 містах світу. Тож не дивно, чому до цих сайтів така велика довіра у користувачів.
Не менший авторитет має і Meteogov – сайт урядового синоптичного центру. Цей сайт постачає офіційні дані про погоду українським ЗМІ. Прогноз складається на основі моніторингу 10000 наземних метеостанцій, 189 з яких знаходяться на території України, 1000 аерологічних станцій на суші та на кораблях, 100 станцій, які дрейфують.
Відомий сайт pr5, який теж користується довірою населення, супроводжується компанією «Розпис погоди». Дані про погоду підготовлюються Метофісом Великої Британії. Інформація про погоду надходить із сервера даних міжнародного обміну інформацією. Отож, як бачимо, світова метеорологія – це мирне співробітництво між країнами, направлене на те, щоб людство заздалегідь було попередженим про примхи погоди.
Проте метеорологи зауважують, що прогноз погоди ніколи не буває стовідсотково точним. Прогнозам часто суперечать метеорологічні умови. Помиляються й народні синоптики. Зокрема всупереч прогнозам Володимира Деркача щодо теплого початку цьогорічного березня нам добряче дошкулив мороз. А тому слід покладатися на життєвий досвід і здоровий глузд.
Однак завжди пам’ятаймо, що у природи немає поганої погоди. А тому щиро привітаємо всіх, хто трудиться над тим, аби завчасно застерегти нас від наближення холодів і привітати з настанням сонячних днів. Побажаємо всім за будь-якої погоди бути здоровими та в чудовому настрої.
Антоніна Булавіна, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі