Для Олександра Кавюка рідне місто – майданчик цікавих проектів

Олександр Кавюк належить до нової генерації володимир-волинців, для яких авторитет міста – серед життєвих пріоритетів. Йому 24 роки, не так давно він закінчив один із київських вишів і повернувся на малу батьківщину, щоб зробити місто Володимир-Волинський кращим.
Студентські роки у Києві довели волинянину, що від життя можна брати все і відпочивати розвиваючись. Маленькі містечка часто обмежені у розвагах для молоді, але цю ситуацію можна виправити, аби знайшлися охочі знайти альтернативу сидінню в кафе за кухлем пива. Олександр Кавюк має свої ідеї щодо розвитку княжого міста. Вони стосуються його і туристичної привабливості, і організації внутрішнього культурного життя.
Чи не найголовніша пристрасть цього юнака – «Мафія». Тільки не спільнота злочинців, а рольова інтелектуальна гра, що підкорила світ. Між іншим, українці є потужними гравцями у неї, а сама «Мафія» – не забавка, а заняття, з якого відбуваються чемпіонати світу. Клуб з гучною назвою «King’s Town» у Володимирі-Волинському Олександр зібрав тільки у 2013 році, бо до цього часу його друзі навчалися у різних містах. Група у соцмережі відразу набрала оптимальну кількість учасників, тому власний чемпіонат не забарився – його провели 9 травня того ж 2013-го. «Взагалі за офіційними правилами кількість гравців повинна дорівнювати десяти. Не більше і не менше. Проводили багато математичних розрахунків, і десятка вийшла оптимальним числом. Але гравців не завжди вистачає, тому збираємося від сімох учасників». Та, як стає зрозуміло зі слів Олександра, клуб обмежень не має: володимир-волинські «мафіозі» раді, коли до них приходять в гості й залишаються на гру.
Закріпитися тут вдається не кожному, зазвичай знайомство з «Мафією» починається із сором’язливості. Ще б пак! Доводиться максимально контролювати свої емоції, вдало маніпулювати і… обманювати. Як би ви себе почували у шкурі «злочинця», який вдає з себе мирного жителя і лукаво намагається розплутати низку вбивств? «Мафія» – гра на логіку та сталеві нерви. Це істинне дозвілля для тих, хто тримає себе в інтелектуальному тонусі.
«Ми переклали дуже корисний посібник з «Мафії». Самі використовуємо його і радимо іншим», - розповідає Олександр. Йдеться про книгу Едварда Аслікяна «Мафія: правила, тактика і стратегія гри», яку завдяки володимир-волинцям можна завантажити в Інтернеті. Книга на п’ятдесяти сторінках читається дуже легко і проясняє основні моменти гри.
-Володимирський клуб прагне до серйозних чемпіонатів? Чи це безтурботне дозвілля близьких за інтересами людей?
-У нас відбувається симбіоз, як ігор заради дозвілля, так і серйозних. Ми ж граємо на рейтинг. А ще гравці часто використовують нові тактики. Маємо декілька ідей на майбутнє щодо розширення масштабів чемпіонату.
-Який позитивний момент під час гри пригадуєш?
-Їх було багато насправді. Дуже приємно спостерігати, коли команда, що програла, хвалить переможців.
-Чоловіча манера гри відрізняється від жіночої?
-Так, дуже. Принаймні у нас. Дівчата грають емоційно, хлопці намагаються грати, більше покладаючись на логіку. Але коли гравці з досвідом, то така різниця нівелюється.
На «Мафію» Олександр з командою запрошують у соцмережі. Зазвичай зустрічі відбуваються на вихідних та у свята, щоб присутні не були обтяжені побутовими справами. Під час гри все виглядає серйозно: людина отримує власний номер, витягує блискучу карту і намагається не виказати очима, мафіозі вона, шериф чи мирний житель. А для більшої таємничості володимир-волинські любителі інтелектуального дозвілля тримають на обличчі чорні маски. І тоді, коли місто засинає й прокидається мафія, ніхто не бачить, які справи творяться під темним покровом…
Аліна Зай, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі