Для браконьєрів підвищили штрафи

Нещодавно Мін’юст опублікував наказ Мінагрополітики та Мінприроди щодо введення збільшених у 4-5 разів штрафів за браконьєрство, які почали діяти з 25-го липня поточного року.
За інформацією, отриманою від начальника управління іваничівського товариства мисливців і рибалок Миколи Холмецького, штраф за незаконне добування або знищення лося збільшено із 20-ти до 80-ти тис.грн., оленя європейського – з 15-ти до 60-ти тис., оленя плямистого – до 50 тис., лані – з 10-ти до 40 тис., козулі та муфлона – до 32-х тис., дикого кабана – до 33-х тис., бобра – з 2,6 до 10-ти тис., зайця-русака – до 7-ми тис., вовка – 2тис.грн., байбака, куниці – з 1,5 до 6-ти тис., лебедя – з 1-ї до 4-х тис., пеганки, гусей, кекликів, сірих куріпок, фазанів – з 500 грн. до 2-х тис. У 5-10 разів збільшено і суми за пошкодження гнізд, нір та іншого житла тварин. Крім відшкодування збитків за браконьєрство, також передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.
Крім того, Держлісагентство ініціює збільшення максимального штрафу за незаконну вирубку лісу у 10 разів (до 17тис.грн., тоді як зараз він становить 800-1700грн.), за неправильну видачу лісорубних квитків, яка призводить до порушення правил під час рубок, – у 33 рази (до 4,5тис.грн. із 136), а за порушення прав державної власності на ліси та незаконне використання земель лісового фонду – до 8,5тис.грн. із 306- ти.
-Я обома руками за таке рішення урядовців, хоча мало вірю в те, що це якось змінить ситуацію. Причина тут одна – недосконала і корумпована судова система (нинішні закони не передбачають боротьбу з браконьєрством) та пасивність правоохоронних структур і незахищеність лісівників, особливо вночі. У сучасних браконьєрів у наявності тепловізори, супутниковий зв’язок, скорострільні карабіни, автомати, скороходи і вертольоти, а найголовніше - зелені банкноти в гаманцях, за допомогою яких вони легко звільняються від будь-якої відповідальності. У той же час лісівник озброєний здебільшого зброєю ще радянських часів, а в лісі часто пересувається на своїх двох. То де вже йому дістати того браконьєра? А з іншого боку, браконьєри теж бувають різні. Дехто йде в ліс із відчаю, щоб здобути м’ясо для сім’ї, купити яке в магазині чи на ринку не має за що. Таких нам шкода, - зауважує керівник УТМР.
Що стосується штрафів за незаконний вилов риби та інших представників підводного царства, то вони, за словами рибінспектора Володимира Жигалюка, не змінилися.
Валентина Савчук, м. Нововолинськ

Розділ новин: 

Коментарі