Дівчина із Суходіл перетворює макулатуру на незвичайні вироби

Важко повірити, що старі газети, журнали чи списані зошити за допомогою спеціальної техніки папероплетіння можуть перетворитися на привабливі й корисні речі, які вдало підкреслять інтер’єр дому. Такими є роботи талановитої майстрині-студентки із села Суходоли Мар’яни Трубіциної. На перший погляд її паперові вироби скидаються на плетені з лози, не поступаючись їм ні міцністю, ні функціональністю.
-Тягу до мистецтва у нашої Мар’янки ми помітили з того часу, як вона тільки навчилася добре тримати ручку в руці. Спочатку, в ранньому дошкільному віці, не по-дитячому старанно й акуратно дівчинка обводила клітинки, малювала нескладні дитячі зображення. Згодом у початкових класах почала проявляти дизайнерські навички, фантазуючи над різноманітними ескізами взуття, суконь, капелюшків та інших речей, - розповідає про перші захоплення доньки її мама Людмила Олександрівна.
Закономірним стало рішення Мар’яни вступити до Володимир-Волинської художньої школи. Талант дівчини розгледіла педагог Олена Свиридова, яка й посприяла тому, щоб 2 роки навчання Мар’яни, як однієї з кращих учениць мистецького закладу, спонсорувала Болгарія. Закінчивши художню школу, дівчина вступила на факультет художньо-педагогічної діяльності у Рівненський державний гуманітарний університет. Студентка всебічно поглиблює здобуті знання та вміння.
-Одного разу на вихідних після повернення з роботи я застала Мар’яну за неординарним заняттям: сидячи на підлозі та розклавши навколо себе безліч смужок з паперу, вона ретельно скручувала їх за допомогою спиці для в’язання у трубочки. Побачивши подив в моїх очах, донька пояснила, що нещодавно ознайомилась із такою технікою папероплетіння в мережі Інтернет і от намагається відтворити побачене на практиці, - розповідає Людмила Олександрівна.
Найбільше, що захопило дівчину в роботі з папером, за словами мами, це насамперед його доступність та гнучкість, що дає можливість сплести будь-який виріб. Уже буквально через день донечка порадувала рідних першою самостійно виготовленою річчю. Це був невеличкий підвазонник.
У плетінні з паперу левову частку часу забирає виготовлення трубочок, адже для простенького підвазонника їх потрібно 400-500 штук, а це для початківця день-півдня роботи.
-Незважаючи на значні затрати часу, скручування паперових трубок добре знімає нервову напругу, дратівливість. У цьому я переконалася на власному досвіді, адже неодноразово допомагала дочці, - каже жінка.
Сплести ж сам виріб можна, в залежності від складності, за годину-дві. Як зазначає майстриня, насправді цей процес дуже простий і майже ідентичний з лозоплетінням. Саме тому при роботі з папером дуже часто використовуються техніки плетіння шнурочком у два прути, плетіння круглого денця, спіральне плетіння. При цьому папір набагато гнучкіший, ніж лоза, тож закрутити його можна в будь-яку форму.
-Щоб виріб мав завершений вигляд, його можна проклеїти для міцності, а потім балончиком нанести аерозольну фарбу чи просто полакувати – тут все залежить від польоту фантазії митця, - пояснює Людмила Олександрівна. – Як каже моя дочка, деякі роботи можуть і не потребувати фарбування, оскільки фактура паперу сама по собі дуже цікава й утворює гарний малюнок. Підтвердженням цього є, наприклад, вироби із трубок глянцевих журналів, що і без фарби виглядає дуже яскраво й ефектно.
Для Мар’яни Трубіциної перелік виготовлення предметів домашнього декорування не закінчується на папероплетінні. Дівчина власноруч шиє ляльки із клаптиків тканини, в’яже крючком різноманітні шарфи, берети, накидки. Одним словом, талановита людина – талановита в усьому.
Помилуватися роботами юної суходільської майстрині володимир-волинці та гості міста матимуть можливість під час виставки-ярмарку, яка відбудеться 4 квітня.
Аліна Джарига, с. Суходоли, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі