Діти в Поромівській громаді отримали подарунки від європейських друзів

Діти в Поромівській громаді отримали подарунки від європейських друзів
Діти в Поромівській громаді отримали подарунки від європейських друзів

Акція відбулася за посередництва Логістичного центру ВГО «Союз українок» в Устилузі.
Теодор Драйзер колись влучно сказав: «Нація, яка дбає про дітей, має велике майбутнє». Не можна з цим не погодитися, оскільки саме ставлення до дітей з боку дорослих формує в маленьких серцях найкращі якості: патріотизм, гуманізм, милосердя, любов до природи тощо. Сьогодні наші діти разом з дорослими відчувають увесь жах війни, яка вже більше 100 днів триває в Україні. Але діти є діти, і, попри труднощі, вони завжди чекають зустрічі з казкою, з добрими  чарівниками. Такими чарівниками стали для діток села Лежниця Поромівської громади гості із «Союзу українок» та представники благодійної акції «Місток від європейських дітей до українських» із британського Кінгсбріджа. Координатором акції є Анджей Дуас. У результаті взаємодії з містом Грубешовом з Координаційного центру допомоги в Логістичний центр допомоги міста Устилуга прибули пан Марек Канжевський та волонтер Григорій Новіцькі, які привезли подарунки українським діткам. 1-го червня, у День захисту дітей, ці подарунки гості з Польщі та депутатка Володимир-Волинської районної ради, членкиня ГО «Союз українок»  Світлана Гук відвезли в Поромівську ОТГ. Їх гостинно зустрів очільник громади Олег Савчук і запросив відвідати село Лежницю, де є діти з неблагополучних сімей. 
-Ми побачили, як живуть сільські діти, як щиро вони раділи приїзду гостей і подарункам, - розповіла Світлана Гук. – Серед дітей є й переселенці. Подарунки були розраховані і на них. Ми спостерігали за дитячими оченятами, і нам здавалося, що у їхніх поглядах була якась добра магія. Вони і себе, і нас перенесли у світ маленького дива. Недарма своєрідним духовним фетишем організації є восьмий колір – колір магічності і дива. Ми просто тішилися реакцією діток, їхньою безмежною радістю. 
Подарунки складалися з рюкзаків різних кольорів, до того ж зовсім новеньких.  Дітки могли вибрати собі той, що сподобався. У «чарівних» рюкзаках були фломастери, альбоми, фарби. Звичайно, гості не забули про те, що дітки – найбільші ласуни. Отож поряд із рюкзаками добрі чарівники поклали солодощі, а ще подарували м’які іграшки, босоніжки типу «в’єтнамки», на яких дітей у  першу чергу зацікавили бирки. 
Оскільки ми виховуємо юне покоління в традиціях української гостинності, то діти також приготували гостям із Польщі свій подарунок. Це два великі  плакати, на яких англійською та польською мовами написано: «Єднання з Україною». А також усі поставили свої підписи на українському прапорі. Цим маленькі українці підкреслили своє велике бажання гідно жити в цивілізованому світі, у єдиній і дружній європейській сім’ї. 
Відвідини неблагополучної родини були не позбавлені прикрого смутку. Але діти не винні в тому, що трапляються критичні сімейні драми. Отож і їх не залишили без подарунків. Волонтери привезли ковдри, памперси. А ще – продукти харчування, серед яких було чимало смаколиків. 
Як сказала пані Світлана Гук, це лише початок. Акція під девізом єднання з Україною тільки починає свій шлях по нашій землі.
Антоніна Булавіна, м. Устилуг 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: