Дітей із п’яти сімей району позбавили батьківського піклування

На засіданні колегії Володимир-Волинської РДА 21 грудня одним із питань розгляду був стан роботи щодо попередження дитячої бездоглядності, безпритульності та соціального сирітства у районі. Доповідав начальник служби у справах дітей Олександр Смоляр. За його словами, одним із пріоритетних завдань служби є робота з батьками, які не виконують належним чином своїх обов’язків щодо виховання дітей. Спочатку таким батькам виноситься усне попередження. Якщо вони висновків не зробили, служба у справах дітей ініціює судові слухання. Як правило, перше судове засідання завершується попередженням і штрафними санкціями, а в разі виникнення потреби на другому вже ставиться питання щодо позбавлення батьків батьківських прав. Протягом 2016 року було задоволено п’ять таких позовів. Дітей, позбавлених батьківського піклування, тимчасово влаштували у центри реабілітації, що знаходяться у Ковелі, Рожищі та Луцьку. На даний час у суді слухається питання припинення функціонування прийомної сім’ї. Також служба у справах дітей представляє інтереси дітей у судах. За рік було розглянуто 15 цивільних і 10 кримінальних справ.
На обліку у службі зараз перебуває 44 дитини із 18 сімей, що потрапили у складні життєві обставини. Згідно з чинним законодавством, підставами для взяття дитини на облік є проживання дитини в сім’ї, яка опинилася у  складних життєвих обставинах; систематичне самовільне залишення дитиною місця постійного проживання та скоєння по відношенню до дитини фізичного, психологічного, сексуального або економічного насилля.
Обов’язок служби – регулярно здійснювати перевірки житлових умов таких дітей, працювати з батьками. З метою запобігання злочинності та правопорушенням серед дітей, своєчасного виявлення дітей, які потребують соціального захисту, з початку року працівниками служби у справах дітей проведено 50 профілактичних рейдів «Діти вулиці», «Вокзал», обстежено умови проживання всіх дітей, які перебувають на обліку. Служба функціонує у тісній співпраці з центром соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді. У результаті обстежень 15 дітей поставили на облік, 17 – зняли з обліку.
У роботі щодо попередження дитячої бездоглядності, безпритульності та соціального сирітства служба керується районною цільовою соціальною Програмою реформування системи закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також районною цільовою соціальною Програмою забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їхнього числа. Проводяться відповідні заходи на  виконання даних програм. Усі дані про дітей вносяться до Єдиної  інформаційно-аналітичної системи «Діти», яка постійно поновлюється.
Міла Сергєєва, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі