Девіз хобултівської «Одарки» - «Жінка може все!»

Публікації

Кажуть, що основою гумору насправді стає великий драматизм. Щось подібне можна сказати і про народження славнозвісного творчого колективу з села Хобултова «Одарка». Ось уже 32 роки, як цей жіночий гурт веселить земляків зі сцени місцевого будинку культури, а також з успіхом виступає в сусідніх селах. Самодіяльний колектив був створений у 1987 році з ініціативи бібліотекарки Ірини Рудь. Закохана в українську класику, пані Ірина прочитала драму Лесі Українки «Бояриня» (тоді ще маловідому) і замислилася над тим, що українська жінка у всі часи була особливою. Це була жінка, яка займала досить шанобливе становище в родині, була порадницею, зі словом і думкою якої рахувалися. Ось і зародилася у пані Ірини ідея створити жіночий клуб, який би звеличував жінку, показував її роль у суспільстві та сім’ї. Назву клубу також запозичили у класиків. Одарка - мудра і вольова дружина Карася із знаменитого «Запорожця за Дунаєм».
Ідею створення клубу підтримали Жанна Карпук, Наталя Скібінська, Ніна Лупенко, Надія Захарчук (майстриня з виготовлення костюмів), згодом приєдналися Наталя Адамович, Антоніна Захарчук, Віта Кусяка, Лариса Сеньківська, Галина Демещенко. Вірною соратницею пані Ірини стала директорка Хобултівського БК Ірина Бугай. Клуб обрав собі своєрідний девіз – «Жінка може все? Жінка може все... Жінка може все!» І навіть самі учасниці це доводять своєю невтомною діяльністю, енергією і наснагою. Вони, залишаючи домашні турботи, поспішають на репетиції, працюють над репертуаром. Антоніна Захарчук приїздить на репетиції і виступи з Микулич, де працює завідувачкою клубу. Надія Захарчук, володіючи багатою фантазією, власними руками шиє костюми для виступів.
Репертуар гурту досить різноманітний. В основному - це іскристий гумор, бо своїм завданням учасниці «Одарки» вважають створення хорошого настрою для глядачів. Засмикані проблемами люди повинні відпочити, розслабитися у хвилях дотепних жартів і безтурботного сміху. Хтось пізнає себе і неодмінно замислиться над тим, чи не варто щось змінити у своєму житті і в своїй поведінці. Адже авторами інсценівок нерідко стають самі односельці. Вони розповідають всілякі історії з життя, які «одарочки» потім втілюють в імпровізованих образах. Двері жіночого клубу відкриті для всіх охочих, незалежно від віку. Тут вітають і юних, і представниць старших поколінь(але чоловікам в «Одарку» - зась).
Артистичні «одарочки» залюбки справляються як з жіночими, так і з чоловічими ролями. Підтвердження цього - успішна інсценізація комедії «За двома зайцями», виступи неперевершених Параски та Палажки з їхніми вайлуватими чоловіками. Замахнулися артисточки (і не без успіху) і на європейську класику. Атерікс і Оберікс у хобултіській імпровізації стали справжнім шедевром місцевих майстринь сцени. Потішили сільські артистки і дітей, подарувавши їм виставу «Біда навчить». Слід сказати, що сценарії, в тому числі і до інсценізацій, учасниці клубу складають самі.
[caption id="attachment_47101" align="aligncenter" width="660"]
Слава самодіяльного колективу вийшла за межі села і хобултівських артистів стали запрошувати в інші населені пункти. Велике враження справили «одарочки» під час «Гостинного фесту» у Зимному. приймали участь у святкуванні Івана Купала.
Та все ж, незважаючи на свою жіночу могутність, чоловікам таки дозволяється долучитися до сценічного мистецтва. Паралельно до жіночого клубу при БК діє драматичний гурток, у якому без представників сильної статі аж ніяк не обійтись. Так, при постановці п’єси «Мина Мизайло» участь чоловіків була необхідною.
Талановиті хобултівські жінки будують сміливі плани на майбутнє. Один із задумів - постановка безсмертної «Лісової пісні». Артистки мріють втілити в образі Мавки, Русалок образи сильних українок, які у серцях мають те, «що не вмирає». Крім того, у бібліотеці діє постійна виставка «Жінки в історії України». Отож, зародилася ідея підготувати інсценізації, де образи величних українок зіграють самобутні майстрині сцени. Цей план жінки хочуть втілити до дня народження Лесі Українки. На різдвяні свята «Одарки» колядують. Частину коштів перераховують на місцеву церкву, а решта використовуються на потреби будинку культури та бібліотеки. Невичерпний оптимізм хобултівських жінок підтримує керівництво Зимнівської сільської ради, Центр культури та дозвілля на чолі з Людмилою Оцалюк, яка завжди охоче підтримує творчий колектив Хобултови. Сільська рада подбала про те, щоб у БК села Хобултови був підключений Інтернет. В бібліотеці стало більше книг, відповідно зросло і число читачів. Великою популярністю користуються твори сучасних українських письменників.
Але мріям і бажанням немає кінця, бо людина завжди прагне удосконалення в усьому.
- Насамперед ми хочемо, щоб у наш заклад повернулося тепло, - кажуть учасниці клубу, торкаючись руками холодних батарей і переводять погляди на електричний обігрівач. - Особлива мрія - створити при будинку культури фітнес клуб, де були б тренажери, працювали спеціалісти з фітнесу, готувалися фітнес-чаї. І ще дуже хочеться їздити частіше на «гастролі» в інші села.
Мрії чудові і корисні. Справжньому таланту повинна бути відкрита дорога. І сільським трудівницям, які знаходять час на професійну зайнятість, домашні турботи і мистецтво, треба лише щиро подякувати і побажати успіхів. Бо поки на селі є культура, є творчі люди, доти село живе. І пам’ятаймо, що жінки можуть все!
Антоніна Булавіна, с. Хобултова, Володимир-Волинський район.

Розділ новин: 

Коментарі