«Державі українське вугілля не потрібне»

Це підтвердив у розмові голова Поромвіської ОТГ Євгеній Недищук, розповівши, як кілька місяців тому до них звернувся представник англійської фірми, яка готова була вкласти 30 млн. доларів в добудову десятої шахти за умови, якщо їм дозволять взяти її на 25 років в оренду і збудувати поряд теплоелектростанцію. Натомість уряд запропонував їм викупити копальню за 30млн. євро. Англійці не погодилися і вклали 500 млн. євро в доки у порту Гданська. Тож ситуація, яка на сьогодні склалася у вугільній галузі Нововолинська, не вселяє гірникам віри у завтрашній день. Уже кілька тижнів на шахті №5, яку закрили два роки тому і де на початку минулого тижня трагічно загинув під обвалом робітник, без жодних дозволів і погоджень працює будівельна техніка фірми «Дівітея», що виграла тендер на 15,4млн.грн, (підрядник – місцева фірма «Реконбуд»). Зносяться будівлі і споруди (більшість обладнання вже розкрадено), які могли б ще 20-30 років служити місцевій громаді. Порушено більше десятка кримінальних проваджень за фактами розкрадання держмайна й на нещодавно виведеній із експлуатації копальні №1. Про все це, а також про корупцію у владі, війну на сході (відсутність озброєння та боєприпасів на передовій), недосконалість і невиконання державою прийнятих законів, що стосуються реструктуризації боргів за комуналку, виплати доплат «дітям війни», пільг учасникам АТО, про зловживання у цій сфері, а також про скидання цифр бюджету з «верхів на «низи», прийняття закону про муніципальну поліцію та інше йшлося 26 вересня у конференц-залі Нововолинської міськради під час зустрічі місцевих посадовців, депутатів обласної і міських рад та активістів з депутатами ВР Семеном Семенченком і Єгором Соболєвим.
-Судячи з тієї політики, що проводить уряд та Мінвуглеенерго, закуповуючи за кодоном за величезні гроші вугілля, яке, вклавши значно менші кошти, можна було б видобувати в Україні, все йде того, що Волинь невдовзі перестануть називати вугільним краєм. Наступного року буде знято з державної дотації і шахту №9, яку на невизначений термін удалося вивести зі списку на закриття, та «Бужанську». А обидві ці шахти, які після запуску нових лав стали видавати на гора вугілля, що вже не потребує додаткового збагачення, могли б повністю забезпечити себе, якщо б їм виділили кошти на заміну обладнання ще радянських часів, і працювати ще 10-15 років. Про добудову десятої, яка «будується» вже 27 років, тоді як майже всі попередні зводили за 3-4, і говорити нічого. З тих 100 млн. грн., які в нинішньому році нібито виділили на її будівництво, половину міністерство вже забрало, а інша половина коштів, за традицією, надійде за 4-5 днів до нового року, коли їх неможливо буде освоїти. Словом, довгобуд давно перетворився на бездонну яму для відмивання грошей. Нещодавно експерти підрахували: аби добудувати і ввести експлуатацію десяту шахту, потрібно 650 млн.грн, але в уряді кажуть, що таких грошей у бюджеті немає, а от більше 900 млн. на утримання Адміністрації президента є, - наголошував Єгор Соболєв. - Тобто державі шахти не потрібні. Тому час мобілізовуватися, щоб очистити важливі державні посади від тих, хто нехтує своїми обов’язками та здає національні інтереси через захоплення власним збагачення. І ми просимо українців прийти 17 жовтня під стіни Верховної Ради і допомогти всім народним обранцям прийняти три найважливіші закони для цивілізованого очищення систем управління державою: про антикорупційний суд, про скасування недоторканості і про вибори наступного парламенту за відкритими списками партій.
Семен Семенченко торкнувся теми блокади і «схеми Роттердам+», до якої, за його словами, причетні Порошенко, Грицак, Аваков і Ахметов.
-Загальна сума, на яку пограбували українців , - 15 мільярдів. Під прикриттям промислових йшли поставки контрафакту та контрабанди (алкоголь, цигарки, медикаменти, зброя та наркотики). Є маса інших бенефеціарів цієї схеми, я назвав основних. Ми готуємо заяву в Антикорупційне бюро.
Обидва нардепи обіцяли голосувати за всі «правильні» і потрібні для суспільства закони, незалежно від того, яка політсила їх ініціюватиме.
Валентина Савчук, м Нововолинськ

Розділ новин: 

Коментарі