Але почесне місце у житті завжди відводиться позитиву.
За інформацією, наданою начальником Володимир-Волинського районного відділу ДРАЦС Тетяною Юхимюк, за 2017 рік по району зареєстровано 188 народжень (з них 101 дівчинка та 87 хлопчиків). Складено актових записів про шлюб – 97, про розірвання шлюбу – 11, про смерть – 442 (з них три – до 1 року) та про зміну імені – 8.
Найбільш вживані імена, які батьки обрали для новонароджених дівчаток: Ангеліна, Вікторія, Анна, Злата, Софія; для хлопчиків: Максим, Олександр, Костянтин, Тимофій. Рідковживані імена для дівчаток: Єва, Ярина, Каміла, Поліна, Лія; для хлопчиків – Альберт, Дарьюш, Мирон, Веніамін.
Статистичні дані по Володимиру представила начальник Володимир-Волинського міського відділу ДРАЦС Алла Войтюк. Протягом минулого року в місті народилося 436 дітей (з них 38 немовлят у одиноких матерів). Зареєстровано актових записів про смерть – 480, про шлюб – 268 (у тому числі один шлюб з іноземцем та 2 з громадянами СНД); про зміну імені – 19, про розірвання шлюбу через РАЦС – 42.
У першому півріччі 2017 року найпоширеніші імена для хлопчиків: Даніїл, Артем, Максим, Матвій, Богдан; для дівчаток найпопулярнішими виявилися: Єва, Вероніка, Мілана (Меланія), Анна та Вікторія. Рідковживані імена, якими назвали хлопчиків: Альберт, Ваврім, Любомир, Захарій, Умар, Даніслав, Лука, Устим, Веніамін та Тимур. Рідкісні імена для дівчаток: Цеслава, Аріна, Нонна, Поліна, Кіра, Євангеліна, Варвара, Марта, Емелія, Юстина, Евеліна, Ерика.
У другому півріччі уподобання батьків дещо змінилися. Найчастіше для хлопчиків обирали імена: Олександр, Роман, Денис, Дмитро, Матвій та Андрій. Модними іменами для дівчаток стали: Єва, Злата, Анна, Вікторія, Анастасія, Софія. Найбільш рідкісні імена для хлопчиків: Остап, Макар, Ігнат, Саял, Данило, Любомир, Серафим, Даніїл, Тимур, Олесь, Нікіта, Єлизар, Чєн. А рідковживані імена для дівчаток: Амілла, Златослава, Меланія, Мілоша, Ніколь, Маргарита, Аріна, Евеліна, Крістіна, Зінаїда, Кіра, Аліса, Мія, Кароліна, Віолета, Домініка.
ДРАЦС проводить урочисті обряди заручин, одруження та ювілеїв
Однією з функцій Володимир-Волинського міського відділу ДРАЦС є проведення урочистих обрядів ювілею, весілля та заручин. Участь в урочистостях беруть рідні, друзі, колеги та батьки винуватців свята.
Отже, обряд заручин проводиться за бажанням молодят у день подачі заяви про державну реєстрацію шлюбу. Тоді в урочистій обстановці наречений, отримавши благословення від батьків, робить нареченій пропозицію руки і серця та дарує їй каблучку. Наречена на знак згоди приймає цей подарунок і в кульмінаційний момент свята наречені оголошують про дату державної реєстрації шлюбу. Вартість такої послуги – 200грн., за межами відділу – 300 гривень.
Найпопулярнішим дійством є проведення державної реєстрації шлюбу в урочистій обстановці. При цьому працівники відділу ДРАЦС враховують віросповідання молодих, їхні сімейні звичаї та обряди. Проведення традиційного обряду одруження коштує 350грн., а його скорочений варіант – 200 гривень. Також працівники відділу пропонують виїзні церемонії одруження, вартість яких складає 900 гривень. У вихідні або святкові – за подвійним тарифом.
І ще одним з важливих напрямків роботи відділу ДРАЦС протягом багатьох років залишається вшанування ювілярів подружнього життя. Організація обрядів ювілею проводиться в різних форматах, але найуспішнішою та затребуваною формою є індивідуальний підхід до кожної сім’ї. Коштує така послуга – 300грн., за межами відділу – 400 гривень.
Кожен із зазначених обрядів має свою особливість і свій сценарій. Для фахівців установи це відповідальна місія і разом з тим приємна робота.
Отже, Володимир-Волинський міський відділ ДРАЦС запрошує громадян для здійснення цих зворушливих і водночас урочистих церемоній, які запам’ятаються на все життя.
Міла Сергєєва, м. Володимир-Волинський
Коментарі