Цьогорічний «Володимирський узвіз» мав оновлений вигляд

Уже багато років поспіль ключовим і одним з найулюбленіших заходів у рамках святкування Дня міста є «Володимирський узвіз». Цьогоріч сквер біля історичного музею зустрів містян і гостей княжого граду оновленим. Тут вклали гарну широку доріжку, встановили стилізовані під старовину нові лавочки та ліхтарі. Дотримуючись давньої традиції, з’їхалися на узвіз зі своїм крамом народні умільці та бджолярі, аби продемонструвати товар, виготовлений власними руками, і продати його. Щоправда, цього разу ярмарок був трішки біднішим за минулорічні, проте можна було вибрати сувеніри, прикраси, вишиваний одяг, махрові рушники, запашні хлібопекарські вироби, предмети живопису та багато іншого.
А на території скверу розмістилися різноманітні локації княжої доби. Відвідувачів дійства привітно зустрічали люди у вбранні, притаманному середньовіччю, що надавало святу особливого колориту і душевності. Любителі літератури могли відвідати бібліоальтанку «Володимир-Волинський: прогулянка книжковим містом». Побачити, яким був Володимир у минулому столітті, можна було, оглянувши світлини, представлені на фотовиставці «Вулицями древнього міста», та експонати історичної палатки до 130-річчя музею. А сучасним Володимиром та збереженими пам’ятками архітектури допомогли полюбуватися бажаючим пішохідні екскурсії «Перлини княжого граду», організовані працівниками музею.
Мабуть, тисячі знімків на згадку про свято були зроблені в спеціально облаштованих фотозонах, і навіть у товаристві князів та середньовічних лицарів. Багато глядачів зібрали показові виступи членів клубу історичної реконструкції «Айна Бера», що знову завітали до нас із Луцька і просто на галявині скверу влаштували лицарські бої.
Неабияк порадувала присутніх велика концертна програма, що протягом декількох годин супроводжувала узвіз. На сцені біля музею своє мистецтво демонстрували народний аматорський чоловічий вокальний колектив «Маневицька сотня», львівське «Ledis’TRIO», виступ колективу з німецького міста Цвікау, квартет «Акорд» з Луцька, народна студія вокального співу «Ладомир» Володимир-Волинського ЦПО (керівник Галина Тюрікова), зразковий ансамбль народного танцю «Веселка» (керівник Марія Буховецька), студія сучасного естрадного танцю «Тіп-топ», вихованці гімнастичної студії ДЮСШ, ансамбль сучасного танцю «Колорит» (керівник Наталія Лис) і, звісно, показ колекцій одягу, організований керівниками «Креатив студіо» Анастасією Азановою та Оленою Омелюх. Вишукані моделі вбрання показували дизайнер Світлана Літвінчук, творча студія вишивки «Olga R», а також студенти і викладачі відділу технологічної освіти педколеджу ім.А.Кримського.

Розділ новин: 

Коментарі