Чи відгукнулися володимирчани на заклик київських екологів

Як відомо, екологічні організації Києва за підтримки Київської міської ради звернулися до мешканців столиці України із закликом не приносити на кладовища штучні квіти. Свій заклик столичні екологи мотивують тим, що, по-перше, штучні квіти згодом спричинюють велику кількість сміття, а, по-друге, при спалюванні виділяються небезпечні для здоров’я хімічні речовини. Як у Володимирі-Волинському відгукнулися на заклик київських екологів? У Провідну неділю кореспондент «Міста вечірнього» вирішила поцікавитися цим питанням. Відразу слід зазначити, що у порівнянні з попередніми роками кількість штучних квітів на захороненнях значно зменшилась, лише свіжі могили традиційно оточені вінками. Проводи, звичайно, не кращий час для інтерв’ю, люди розмовляють неохоче, а фотографуватися взагалі відмовляються: не та, мовляв, хвилина і не ті обставини. Та все ж з деякими відвідувачами кладовища вдалося поспілкуватися.
-Я вважаю, що багато квітів класти не потрібно. Це зайве, - каже Тамара Матвіюк. – Краще в будь-який момент покласти свіжі. Але слід і людей зрозуміти, особливо тих, що приїздять здалеку, а доглядати захоронення їхніх близьких немає кому. Ось вони і ставлять штучні.
Дві жінки, які представилися пані Валентиною і пані Аллою, мають свій погляд на проблему.
-Найоптимальніше прикрасити могилу так, щоб було скромно й естетично. Ми підтримуємо тих людей, які кладуть суцільні плити, але не у кожного для цього є фінансові можливості. Щодо засмічення і спалювання квітів, то тут мало журналістських розслідувань та інформації. ЗМІ нас багато про що інформують, але чомусь мовчать про наслідки. Влада наче не бачить і не чує цієї інформації, а мають застосовуватися певні заходи.
Пощастило поспілкуватися із жінкою-лікарем, яка також має власну точку зору.
-Покладання квітів – це традиція і не більше. Ми добре усвідомлюємо, що приходимо в гості не до померлих, а до їхніх душ, до пам’яті про них. Щодо екології, то в Європі взагалі піднімається питання про доцільність існування кладовищ. Все-таки трупна отрута потрапляє у грунти і грунтові води, а звідти – у водойми. По-моєму, кремація – набагато розумніший варіант, але ми до цього психологічно не готові.
-Я теж проти штучних квітів, - сказав Микола Панасюк. – Мертвим це не допомагає, а потрібно дбати про здоров’я живих.
З даного питання слушно почути і думку священика. Висловити свою точку зору ми попросили отця Миколу Удуда.
-Я однозначно проти покладання штучних квітів. Це дійсно забруднення повітря, засмічення самих кладовищ. Та й у моральному плані це мертві квіти. Краще зробити суцільну плиту і поставити букет або посадити живі квіти.
Не можна не звернути увагу ще на одну проблему, від якої аж кричить душа. Напередодні Проводів багато читачів скаржилися на те, що на захороненнях їхніх близьких зникають щойно посаджені та принесені живі квіти, а також і штучні. Зрозуміло, що подібним святотатством займаються або хитрі ринкові аферисти, або ті, хто прагне зберегти власні кошти за рахунок інших людей. У будь-якому випадку подібне є ганебним свідченням деградації нашої моралі та духовності. Звертаємося до тих, хто займається таким неподобством: схаменіться, будьте людьми!
Антоніна Булавіна, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі