Чи повинні люди, які працювали на всю державу, фінансуватися з міського бюджету?

2 лютого відбулася щовівторкова нарада виконкому міської ради з керівниками відділів. На початку наради було повідомлено, що в зону АТО поїхала делегація на чолі з заступником міського голови Олегом Свідерським. Очільник міста Петро Саганюк висловив глибоку вдячність керівникам міських установ, зокрема Ігорю Федоришину, Сергію Ковальчуку, Ірині Веремчук та іншим підприємцям, а також колективу хлібозаводу, які передали нашим воїнам паливномастильні матеріали, подарунки, хлібобулочні вироби, смаколики тощо. Також делегацією передано посилки від рідних. На допомогу українським захисникам працівники міськради перерахували одноденний заробіток, що в загальній сумі становить 6 тисяч гривень. Також з міського бюджету виділено 50 тисяч гривень на заявки військових.
Гострою проблемою міста залишається питання фінансування ВПУ. На думку міського голови, відбувається заплановане знищення професійно-технічної освіти. Уряд свідомо піднімає зарплату силовикам, залишаючи поза увагою інші галузі. Це робиться для того, щоб у випадку народного збурення силовики стали проти народу.
Керівник управління освіти Дмитро Здіховський повідомив, що розпочалася реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання. Необхідно зареєструватися всім випускникам, оскільки два предмети – українська мова та математика – є обов’язковими.
Надалі залишається проблемним питання про стоянки для транспорту. Вже є випадки самовільного зняття дорожніх знаків.
Начальник відділу проектної діяльності Любов Саць повідомила, що 11 лютого відбудеться презентація проекту «Чиста вода».
За січень перевиконано міський бюджет, але на всі заявки комунальних служб грошей не вистачить.
Брифінг міського голови з представниками місцевих ЗМІ знову розпочався з обговорення питання про долю ВПУ.. Міський голова сказав:
- В області ставиться питання, що на регіон потрібно 6 професійно-технічних училищ. У нашому ВПУ. хороша база, професійний і досвідчений педагогічний склад. Правда, навчають на тракторах та автомобілях ще старих радянських зразків. Утримання закладу обходиться в рік в 16 мільйонів гривень на рік.
- Чи обіцяють ВПУ. перевести у обласний бюджет?
- Я мав з цього приводу розмову з губернатором. Він їздив у Київ, але нічого там не добився.
- Перевищено надходження у бюджет за січень. Яким чином це вдалося?
- Ще не готовий сказати. В основному, роль зіграв акцизний збір.
- Петре Даниловичу, у вас багато нарікань на децентралізацію. Як вона відбувається у місті?
- Я розумію так: якщо даєте владу, то давайте все. У нас є пільговики: афганці, атовці, чорнобильці. Ці люди заробили пільги на службі в державі. Чому вони мають фінансуватися з міського бюджету?
- Скільки міському бюджету обходиться перевезення пільговиків?
- Близько півтора мільйона гривень. З пільговим перевезенням ще питання не вирішене.
Антоніна Булавіна м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі