Чи готовий господарський комплекс району до роботи в осінньо-зимовий період

Стан охоплення опаленням бюджетних організацій, енергоощадні заходи та борги населення за енергоносії. Ці та інші питання розглядалися на колегії Володимир-Волинської РДА 25 вересня. Що зроблено в районі у плані підготовки до осінньо-зимового періоду 2018-2019 років, розповів начальник відділу містобудування, архітектури та ЖКГ Петро Чуцький. За його словами, повністю завершена робота з підготовки до зими закладів освіти району. Із 20 котелень, що є на балансі освітніх закладів, на сьогодні 15 переведено на тверде паливо, в т.ч. школи у Бубнові, Сельці та Хмелівці. Проводяться роботи щодо встановлення твердопаливних котлів і в ЗОШ с.Суходоли.
Проходять навчання оператори газових котелень, машиністи твердопаливних котлів та інші відповідальні особи. Здійснюється повірка лічильників обліку газу та газових сигналізаторів, перевіряються димоходи та вентиляції.
У 2018р.в закладах освіти здійснювались заходи і з енергозбереження. Проведено заміну вікон та вхідних дверей на енергоощадні металопластикові у ЗОШ с.Суходоли на суму 333,9тис.грн., в дитсадку с.Хмелів на 482,3тис.грн., котельні ЗОШ с.Зоря (використано 30тис.грн.) та ЗОШ с.Охнівка (50тис.грн.). Усього використано 896,2тис.грн. (у порівнянні із попереднім роком більше на 17 %). Завершено утеплення будівлі школи у с.Зоря (використано 1268,1тис.грн.).
Оваднівською сільрадою здійснено ремонт покрівлі школи у с.Сусваль (29,7тис.грн.), ремонт даху в садку с.Овадне (17,3тис.грн.), промивку системи опалення в Оваднівському ДНЗ (79тис.грн.) та Галинівській школі (198,9тис.грн.). Замінено твердопаливні котли, що вийшли з ладу, в Галинівській та Оваднівській школах (використано 447,8тис.грн.).
Зимнівською сільрадою проведено заміну системи опалення у школі с.Льотниче (361,8тис.грн.). Загалом на енергозберігаючі заходи у закладах освіти використано з місцевих бюджетів 1668,9 тисячі.
Станом на 1 вересня заклади освіти забезпечені паливом на 80%. Завезення палива триває, кошти виділені в достатній сумі, в основному закупівля проводиться через систему PROZORRO.
У Зарічанській сільраді замінено вікна та двері у ФАПі с.Новосілки (34,9тис.грн.). В Устилузькій громаді замінено вікна на металопластикові у ФАПах сіл Зоря, Селиські та Чорників на суму 106 тис. гривень. Триває заготівля твердого палива. Завезено торфобрикет для 23 ФАПів та 2 амбулаторій – Устилузької та Оваднівської. Це становить 65 % від потреби.
Щодо закладів культури, то центральне теплопостачання є тільки в РБК. Від котлів на твердому паливі опалюватимуться 5 установ (БК сіл Зимне й Овадне і клуби у Залужжі, Сельці та Свійчеві). Пічне опалення є в 13 установах: у селах Стенжаричі, Лудин, Новосілки, Коритниця, Поничів, Турівка, Когильне, Нехвороща, Житані, Шистів, Вощатин, Микуличі та Бегета. Клуб с. Верба опалюватиметься електричним котлом.
Електрообігрівачами користуватимуться у 17 клубних установах: в Устилузі та селах Березовичі, Білин, Ласків, Заріччя, Зоря, Амбуків, Галинівка, Хмелівка, Красностав, Бубнів, Володимирівка, Хобултова, Хотячів, П’ятидні, Льотниче, Рогожани й Суходоли. Бібліотечні заклади опалюються всі.
Не оминув увагою доповідач і стану оплати за енергоносії. На відміну від підприємств, є значні борги населення за газ та електроенергію. За спожитий газ мешканці району станом на 1 вересня 2018р. заборгували 9952,2тис. гривень. За світло борг становить 420тис. гривень.
Підсумовуючи, Петро Чуцький зауважив, що для забезпечення завершення своєчасної підготовки господарства району до зими органам місцевого самоврядування та установам необхідно приділити належну увагу підготовці до експлуатації в осінньо-зимовий період багатоквартирних житлових будинків; вжити заходів для погашення у повному обсязі громадянами заборгованості з оплати комунальних послуг; при коригуванні бюджету 2018 року передбачити кошти для придбання палива для снігоочисної техніки; заготовити в необхідній кількості піщано-сольову суміш для посипання пішохідних доріжок.
Підготувала Міла Сергєєва

Розділ новин: 

Коментарі