Чи буде створена Зарічанська ОТГ?

Сьомого лютого у Володимир-Волинській РДА відбулася робоча зустріч представників Волинського офісу реформ із головою РДА Наталією Василець, сільськими головами Зарічанської та Ласківської сільрад Ігорем Пальонкою та Іриною Давидюк. З області приїхали заступник голови Волинської ОДА Сергій Кошарук, керівник регіонального офісу з децентралізації та розвитку Анатолій Пархом’юк, консультант із бюджетних питань Василь Гром, начальник управління містобудування та архітектури ОДА Микола Томчук. Присутніми були також помічники народного депутата Ігоря Гузя Андрій Бокоч та Віктор Хиць. На зустрічі узгоджувалися дії щодо завершення процесу об’єднання у територіальну громаду населених пунктів Зарічанської та Ласківської сільрад.
Згідно з розпорядженням голови ОДА від 30.11.2016 №552, був затверджений висновок щодо відповідності Конституції та законам України проекту рішення щодо добровільного об’єднання територіальних громад сіл Заріччя, Новосілки, Суходоли, Дігтів, Орані, Федорівка Зарічанської сільської ради, сіл Ласків, Вощатин Ласківської сільради в одну територіальну громаду з адміністративним центром у с.Заріччя. Цьому передували рішення обох сільрад «Про добровільне об’єднання територіальних громад».
Проте формування добровільного об’єднання даних сіл відбувається у форматі, що не відповідає перспективному плану формування територій громад Волині та всупереч вимогам методики формування спроможних територіальних громад. Однак передбачена можливість їхнього об’єднання за добровільним форматом.
Анатолій Пархом’юк зазначив, що об’єднуватися треба так, щоб був результат. Зарічанська громада отримає його тоді, коли буде мати прямі бюджетні стосунки. А це можливе лише за умови, що дана ОТГ буде включена у Перспективний план та відповідатиме Методиці формування.
Окремі роз’яснення для нашої газети дала голова РДА Наталія Василець. За її словами, остаточне рішення, чи буде створена Зарічанська ОТГ у тому форматі, за який висловилося населення, прийматимуть у Києві. Навіть якщо відповідь буде позитивною, саме по собі таке об’єднання якісно нічого не змінить, просто вийде велика сільрада. Дуже важливо отримати прямі бюджетні стосунки, адже це – гарантія гідного фінансування, відповідно – можливості розвитку громади. Саме це слід враховувати.
А загалом нове законодавство передбачає різні форми ОТГ: об’єднання можна створювати не лише шляхом злиття сільрад, також сільрада може об’єднатися за спрощеною схемою із раніше створеною територіальною громадою і навіть з містом. Головне, щоб це відбувалося на добровільних засадах.
Таким чином, у Зарічанської сільради є чотири варіанти: об’єднатися з Ласківською сільрадою, створивши окрему ОТГ; увійти до складу Зимнівської або Устилузької громад чи приєднатися до Володимира.

Новий закон спрощує процедуру об’єднання територіальних громад
9 лютого 2017р. Верховна Рада України прийняла Закон України №4772 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо добровільного приєднання територіальних громад)». Документ надає право громадам за спрощеною процедурою приєднуватися до вже створеної об’єднаної громади та сприятиме формуванню справді спроможних громад, відповідно до затверджених Перспективних планів без порушення Методики формування таких громад.
Змінами зокрема визначаються параметри, після досягнення яких новостворена територіальна громада може вважатися спроможною. Така громада повинна бути створена навколо центру, визначеного Перспективним планом формування територій громад області, і в ній повинно проживати не менше половини мешканців від кількості, передбаченої Перспективним планом. Кожна наступна територіальна громада об’єднується з цією громадою за спрощеними процедурами. У приєднаних територіальних громадах проводяться вибори депутатів ради об’єднаної громади, у той час, як вибори голови об’єднаної громади не проводяться. Таким чином, у раді новоствореної громади будуть представники від усіх територій.
Міла Сергєєва, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі