22 вересня відбулася щовівторкова нарада міськвиконкому з керівниками відділів. Міський голова Петро Саганюк у першу чергу зауважив, що в місті продовжують з’являтися рекламоносії, не погоджені з міською і художньою радою. Керівнику відділу грошових виплат і субсидій вказувалось на те, що при призначенні допомоги слід враховувати різні ситуації і по можливості реально допомогти людині. Начальник міського управління освіти Дмитро Здіховський отримав серйозні зауваження з приводу того, що в деяких навчальних закладах продовжують у примусовому порядку збирати благодійні внески, що заборонено. Також наголошувалося, що управління освіти має забезпечити довіз дітей із приміських районів, які є віддаленими від навчальних закладів. Міський голова повідомив, що під час літнього ремонту шкіл найбільше коштів було виділено гімназії, але стан їдальні в цьому навчальному закладі не витримує критики. Акцентувалася увага на тому, щоб у переддень Дня вчителя всі педагоги міста були премійовані.
Знову гостро ставилося питання про діяльність підвальних котелень, які так і залишаються не виведеними з-під будівель. І ця обставина ставить під загрозу зриву початок опалювального сезону, оскільки газ в дані котельні не подаватиметься. Петро Саганюк наголосив, що буде змушений прийняти рішення про усунення від виконання обов’язків усього керівництва «Теплокомуненерго». Керівнику житлово-експлуатаційної контори Андрію Пасосю було вказано на недостатню роботу при підборі кадрів, що спричинило конфлікт у колективі установи. Петро Данилович звернувся до всіх служб міста з проханням надати посильну допомогу під час ярмарку, який проводитиметься 26 вересня. Також очільник міста попередив усі відділи, що бюджет країни, а відповідно і міський, наступного року буде складним, тому необхідно слідкувати за вчасною оплатою комунальних послуг, а також використанням коштів за призначенням.
Після наради традиційно міський голова зустрівся з представниками ЗМІ і відповів на запитання журналістів.
-Петре Даниловичу, Ви видали розпорядження про заборону благодійних внесків у навчальних закладах?
-Так, таке розпорядження мною видане. Я проводив нараду із завідуючими ДНЗ. Їм видано з міського бюджету 10 тисяч гривень лише на миючі засоби. Цього цілком достатньо. Але виникли проблеми з дитячим садком №7. Проведено службове розслідування. Якщо рішення про збір якихось внесків прийняв батьківський комітет, це його проблема, а не керівника закладу.
-Останнім часом Ви брали участь у роботі батьківських зборів у навчальних закладах. Чим це викликано?
-Ви бачите, яка складна ситуація в країні, а значить і в освіті. Я хотів почути думки батьків щодо ситуації у школах. Є ряд проблем, які повинні бути вирішені керівником управління освіти, зокрема, виникло питання з перевезенням дітей зі Степанівки (район Семидерев’я) і селища цегельного заводу. Це не так дорого коштує, але з вирішенням цієї справи зволікають. Почув я інформацію про харчування. Зауважень не було. Але є проблема з медичним обслуговуванням, а саме – забезпечення дітей вакцинами і відсутність лікаря. Тривожить матеріальний стан гімназії, яка входить у сотню кращих гімназій України. Розроблено проектну документацію на зведення нового навчального корпусу, але держава таких коштів не дає, а міський бюджет не потягне.
-Чи повністю завершена програма освітлення вулиць?
-Це була моя передвиборча програма. Ми її завершили. Також заасфальтували 13 вулиць, а вже надійшло 27 заявок на наступний рік. У першу чергу будуть покриватися асфальтом ті вулиці, де є вода, щоб потім не переробляти.
-Мешканці вулиці Івана Мазепи запитують, чому, асфальтуючи вулиці, не роблять тротуарів, адже це небезпечно для життя людей.
-Є у нас ще такі вулиці, де взагалі пройти не можна, а про тротуари і мови немає. Просто ці вулиці ще не готові для тротуарів.
-Як стоїть питання із закупівлею газу?
-Поки що газ не закуплено. Над цим питанням працюємо.
Антоніна Булавіна, м.Володимир-Волинський
Коментарі