Чуйна медсестра і любляча матуся - життєве покликання Галини Філімонюк

Публікації

Про життєві пріоритети - у розмові з медсестрою ТМО, депутатом Оваднівської сільської ради,
талановитою вишивальницею, мамою двох діточок і коханою дружиною для свого чоловіка.
Що потрібно жінці для щастя? На думку багатьох, це молодість, врода, здоров’я, улюблена робота, самореалізація у громадському житті, чудова сім’я, де панує любов, та особисті захоплення. Всім цим наділена героїня нашої сьогоднішньої розповіді Галина Філімонюк – активна цілеспрямована людина і справжня красуня.
Їй лише 32. Народилася і виросла Галина у мальовничому селі Гайки Турійського району. Але провидінню було завгодно, щоб дівчина стала жителькою древнього Володимира і саме тут знайшла свою долю. А почалося все із вибору професії.
- Я роздумувала між медициною та педагогікою. Але зробити остаточний вибір мені допомогла подруга Жанна, з якою ми ще разом ходили у дитячий садок та вчилися у школі. Вона - дочка відомого фельдшера Леоніда Пожара з с. Руда – вирішила піти по стопах батька і запросила мене скласти їй компанію при вступі у Ковельське медучилище. Так ми обидві стали студентками факультету «Лікувальна справа», - розповідає Галина.
І ось з дипломом фельдшера-акушера у руках весною 2005-го дівчина влаштувалася медсестрою у терапевтичне відділення Володимир-Волинського ТМО.
-Вибір був правильним. Я дуже люблю свою роботу, бо вона перш за все передбачає допомогу людям. Адже хворого зцілюють не лише таблетки, ін’єкції, системи та інші процедури, прописані лікарем, а й добре слово, яке несе впевненість, що все буде добре. Особливо це стосується літніх та немічних пацієнтів, яким особливо необхідна увага, - так коротко характеризує свою професію моя співрозмовниця. А який глибокий сенс закладений у цих словах!
І справді, лікує не лише професіоналізм медика, а й відповідальність, душевна доброта, позитивне ставлення, любов до ближнього та впевненість, що про тебе піклуються і завжди спішать на допомогу. Цього навряд чи можна навчитися. Це має бути закладене від природи.
- А ще саме на роботі я зустріла свого чоловіка. Микола потрапив до нас у відділення в грудні 2010 року із запаленням легень. Тільки побачивши одне одного, ми одразу зрозуміли, що це кохання з першого погляду. І вже за півроку, 5 серпня 2011-го, у день мого народження, у нас було весілля.
На той час Микола Дмитрук, уродженець с.Олеськ Любомльського району, жив і працював в правоохоронних органах у Володимирі. Згодом молодята придбали в місті власне житло та стали щасливими батьками двох діточок. Першим народився Максимко, який вже закінчує перший клас, а за два роки на світ з’явилася Анютка. Дівчинці вже чотири і вона відвідує дитячий садок.
«Наші люди заслуговують кращого»
У 2017-му була створена Оваднівська ОТГ, до складу якої увійшли села Гайківської сільради Турійського району. І тоді постало питання виборів депутатів, що представлятимуть інтереси жителів цих населених пунктів в Оваднівській сільраді. Від сіл Гайки, Руда та Замости запропонували балотуватися молодій та енергійній Галині.
-Я дуже серйозно поставилася до цієї пропозиції, тому й не зразу погодилася. Були певні сумніви, передусім – відсутність досвіду. Але верх взяло розуміння того, що в селах треба багато чого міняти, адже наші люди заслуговують кращого. Думка, що мені це не байдуже, не давала спокою. А набравши за результатами виборів більшу кількість голосів за досвідчених конкурентів, була здивована, але водночас цей факт додав впевненості у власних силах. Тепер я просто не маю права підвести людей, які повірили в мене.
Початок каденції припав на жовтень 2017 року. Галина увійшла до складу комісії сільради з гуманітарних питань (освіта, медицина, культура). Але ці сфери життя нерозривно пов’язані з іншими, в першу чергу – з інфраструктурою.
-Проблемою №1 на той час була відсутність пасажирських перевезень між селами колишньої Гайківської сільради і Володимиром. Писала депутатські звернення сільському голові Сергію Панасевичу та депутату обласної ради Костянтину Зінкевичу. І ось влітку 2018р. після вирішення питання з тендером по середах, п’ятницях та неділях стала ходити маршрутка. Зазначу, що маршрут неприбутковий – перевізнику доплачує громада, але люди задоволені, тож виправдані й витрати.
Як депутат Галина паралельно виділила для себе ще чотири пріоритетні завдання: зупинки на трасі, щоб люди не мокли під дощем в очікуванні автобуса; дорожні знаки з показниками напрямку до сіл; вуличне освітлення у Гайках та відсутність фельдшера, адже в селах проживає велика кількість маленьких діток та людей похилого віку, які щоденно потребують медичної допомоги.
-На сьогодні збудовано дві зупинки, знаки встановлено, а з освітленням доведеться почекати, адже на цей рік заплановано ремонт даху Гайківської школи, на що передбачено 250 тисяч у бюджеті громади, та ремонт клубу, який обійдеться у 150 тисяч. Це також дуже важливо, бо заклад культури в селі фактично не працює (якщо не брати до уваги, що двічі на рік завклубом с. Ягідне проводить дискотеки). Відтак молодь обділена культурним життям та й селянам навіть ніде провести збори (для цього використовується зал у школі). А після завершення реконструкції частини будівлі дитячого садка під клуб зазначені проблеми будуть розв’язані. Крім цього, можна буде відкрити і спортивну секцію, про яку мріють діти. А поки що в майбутньому клубі встановлено тільки нові вікна та двері.
Та частина будівлі, де функціонує ДНЗ, гарно відремонтована, минулого року там перекрили дах. Тож для 22-ох вихованців садочка умови створені комфортні. А от Гайківська 9-річка, де навчаються й діти з сусідніх сіл, стала тіснуватою, адже кількість учнів збільшилася. Тому у планах – реконструкція колишньої сільської ради під шкільну майстерню.
Дві кімнати у будівлі колишньої колгоспної контори належить ФАПу, який, окрім Гайок, обслуговує населення сіл Руда, Замости та Ягідне. До речі, робота медзакладу була відновлена після тривалої перерви на початку минулого року завдяки сприянню Володимир-Волинської птахофабрики. На спонсорські кошти після капремонту приміщення засяяло, як нове. І котел поміняли, а от меблі та обладнання наразі використовуються старі.
Щодо теми дозвілля, то сільська рада, крім клубу, обіцяє гайківчанам влаштувати зону відпочинку на березі ставка.
За словами Галини, мають мешканці сіл одне спільне бажання - капітальний ремонт доріг у селах і, зокрема, відрізку від любомльської траси, по якому курсує рейсовий автобус. Усі шляхи знаходяться в жахливому стані. Покращення ситуації – також одне з пріоритетних завдань громади, адже кошти на це потрібно відшукувати у місцевому бюджеті.
-Роботи ще – непочатий край, та й мені - вчитися і вчитися, хоча вже маю деякі напрацювання. Двічі їздила в Київ на депутатські курси за направленням партії, до якої належу. Із власного досвіду вже знаю, що дієво та корисно звертатися на Урядову лінію задля вирішення нагальних питань, - продовжує розповідь депутатка.
Галина з оптимізмом дивиться у майбутнє і впевнена, що громаді вдасться розбудувати у селах нове сучасне життя. Просто треба працювати, рівняючись на кращих людей громади, зокрема представників апарату сільської ради, результати роботи яких помічають усі.
Депутатська діяльність віднімає багато часу, і суміщати її з постійною роботою та сім’єю, звісно, дуже непросто. Але Галині, яка відчуває свою затребуваність у громаді, мало місця лише в лікарні.
-Я дуже вдячна своєму чоловіку, який чудово розуміє мої потреби та у всьому підтримує. Микола – юрист за фахом – мій найкращий консультант, дуже допомагає кваліфікованими порадами. А ще він - чудовий сім’янин і батько. Усі домашні клопоти та догляд за дітьми ми ділимо навпіл. Не забуваємо й відвідувати батьків та допомагати їм по господарству.
Заняття для душі
Героїня нашої розповіді не може сидіти без діла, а кожну вільну хвилинку присвячує своїм хобі. Під час декретної відпустки молода матуся захопилася вишивкою бісером. У її доробку чимало красивих ікон, картин та вишиті сорочки, власноруч виготовлені для всіх членів сім’ї. Зараз для Галини вишивка – виключно зимове заняття, бо для літа у неї є інше і давнє хобі – збирати чорниці, інколи – інші ягоди та гриби. Найбільш до вподоби жінці – ягідненський ліс. Рано-вранці, на світанку вона вже там. Причому по дари природи їздить на велосипеді сама у супроводі вірного собаки. І хоча в лісі водяться вовки, каже, що їй зовсім не страшно.
-Обожнюю бувати на лоні природи, де можна зосередитися, обдумати свої плани на майбутнє та подальші дії. Це для мене і відпочинок, і справжнє задоволення та ще й підробіток для сім’ї.
* * *
На завершення вітаємо Галину Філімонюк та всіх її колег з прийдешнім професійним святом – Днем медичної сестри, що відзначається 12 травня. Бажаємо подальшого натхнення у здійсненні депутатських задумів та всіх гараздів в особистому житті.
Міла Сергєєва, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі