Чутки про чуму свиней на території Устилузької громади не підтвердилися

» та на особистій сторінці одного з районних депутатів з’явилася інформація про те, що на території Устилузької ОМТГ в селах Стенжаричі та Микитичі зафіксовані випадки захворювання свиней на африканську чуму.
Аби підтвердити чи спростувати цю інформацію, у Володимир-Волинській РДА 17 серпня відбулося засідання районної протиепізоотичної комісії, в якій взяли участь голова РДА Наталія Василець, начальник відділу з питань цивільного захисту Юрій Ліщук, начальник управління держпродспоживслужби в районі Роман Сергієвич, начальник районного центру телекомунікації №114 Богдан Романів, начальник управління АПР Юрій Кравчук, санітарний лікар ДЕУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України» Анатолій Статкевич, голова УТМР Олександр Мітяєв, провідний лікар ветмедицини ПІП ВМ «Устилуг» Юрій Миронюк, представник ТзОВ «Ішів» Ігор Бакун, директор Володимир-Волинського ЛМГ Володимир Філюк, голова Устилузької міської ради Віктор Поліщук, завідувач відділу ветсанекспертизи Володимир-Волинської міжрайонної лабораторії Ірина Марчак, начальник районної ветеринарної лікарні Євген Антонюк, старости населених пунктів Стенжаричі та Микитичі Устилузької міської ради, представники поліції та СБУ і депутат райради Павло Карпюк. Долучився до обговорення й начальник обласного управління безпечності харчових продуктів та ветмедицини Анатолій Тимофіюк, повідомляється на сайті РДА.
У ході засідання Роман Сергієвич, який з колегами працював у Микитичах та Стенжаричах, повідомив, що напередодні була екстрено створена комісія, яка виїхала на місце події. Під час опитування місцевого населення стало відомо, що люди проводили забій свиней для власних потреб.
Жителі Стенжарич чутки про африканську чуму пояснили тим, що нібито один чоловік знайшов біля лісу дике порося, м`ясо приніс додому, а за декілька днів, щоб не здохли, дорізав у хліві всіх своїх свиней. Чи було це насправді, члени комісії так і не з’ясували.
Роман Сергієвич запевнив, що з місцевими мешканцями проведена роз’яснювальна робота, у господарствах відбуваються дезінфекції. З допомогою різних засобів давно проводяться профілактичні заходи.
Спростували в залі й чутки про масовий падіж в лісі диких кабанів. Зокрема неправдивою цю інформацію назвав представник ТзОВ «Ішів» Ігор Бакун. Не надходила інформація щодо виявлення поблизу населених пунктів мертвих тварин ні до устилузького міського голови, ні до старост зазначених сіл. Автор публікації у Фейсбук Павло Карпюк теж не зміг підтвердити факти, якими оперує в дописі.
При відборі біоматеріалів для дослідження із Володимир-Волинського району взято 10 проб. За результатами 5-ти з них наявність у тварин африканської чуми відсутня. Решта буде відомо пізніше.
Після засідання комісії працівники управління держпродспоживслужби у Володимир-Волинському районі, начальник районної ветлікарні Євген Антонюк і начальник обласного управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Анатолій Тимофіюк ще раз виїхали у вище вказані населені пункти, аби оглянути місцевість та поспілкуватися з людьми. На наступному засіданні комісії, що відбулося після цього, Анатолій Тимофіюк наголосив, що у жодному із вказаних автором допису місць трупів диких тварин чи їх рештки не виявлено.
Дивуються чуткам і селяни, адже теж нічого такого за останні два тижні не помічали, і хочуть безпосередньо з приводу цього поспілкуватися з Павлом Карпюком.
За результатами засідань буде складено протоколи та надіслано керівникам, відповідальним за рішення комісії. Особлива увага має бути звернута на депопуляцію диких кабанів.
Підготувала Міла Сергєєва, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі