Чому в районі періодично виникають проблеми з перевезенням пасажирів?

Відповідь на це питання надав завідуючий сектором житлово-комунального господарства та інфраструктури Володимир-Волинської РДА Юрій Хорощук.
-Юрію Євгеновичу, останнім часом жителі району постійно потерпають від скорочення рейсів маршрутних автобусів або взагалі від їх відсутності? Чим це пояснюється?
-Причина єдина – перевізники не мають належного транспорту, адже для перевезення має бути дозвіл і автобус відповідного класу. На жаль, ми свого часу поспішили передати транспорт у приватні руки. Все-таки державне перевезення вирішило б багато проблем.
-Хтось же здійснює контроль за перевезенням?
-Є відповідний Закон України про автомобільний транспорт. Згідно із статтею 7 організацію і контроль перевезення на міжнародних та міжміських автобусних маршрутах, які виходять за межі області, здійснює урядовий орган державного управління на автомобільному транспорті; на міжміських та приміських маршрутах у межах області – обласні адміністрації, а на міських і приміських автобусних маршрутах – виконавчі органи сільських, селищних та міських рад відповідного населеного пункту.
-То чому в такому разі виникають проблеми з перевізниками і у людей складається враження, що РДА не може нічим зарадити?
-Ми дійсно позбавлені важелів впливу, оскільки Володимир-Волинський знаходиться не в районному підпорядкуванні, а в обласному. Ось чому ми не можемо забезпечувати укладання договору і дотримання його умов з перевізниками, які підпорядковуються області.
-Юрію Євгеновичу, ще свіжі в нашій пам’яті події, пов’язані з перевезенням пасажирів за маршрутом Володимир-Волинський – Свійчів. Без перебільшення можна сказати, що це був справжній бунт проти перевізника Марії Проскури. Здається, ситуація на даний час значно покращилась?
-Ситуація взагалі покращилась, бо на даному маршруті працює перевізник Ігор Павловський. Усі рейси здійснюються. Люди задоволені.
-Проте різко погіршилася ситуація з перевезенням на маршруті Володимир-Волинський – Чесний Хрест. Перевізник Валентина Веснянка відмовилася від двох рейсів. Уже півроку жителі сіл Селець, Марія-Воля та Чесний Хрест потерпають від відсутності рейсу о 7 годині ранку, яким було зручно добиратися на роботу та навчання. З перебоями здійснюються два післяобідні рейси. Що Ви можете порадити мешканцям цих сіл?
-Перш за все має бути звернення на ім’я голови РДА, підписане мешканцями названих населених пунктів і завізоване сільським головою. Тільки при наявності такого звернення РДА може звертатися в область з клопотанням про відновлення рейсів або заміну перевізника. Спробуємо виходити і з місцевих умов. Усе-таки хто стукає, тому відчиняють. Ніколи не втрачаймо надії на краще.
Антоніна Булавіна,м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі