Із подібними запитаннями до нашої редакції часто звертаються читачі. Ось минулого четверга завітав житель Володимир-Волинського району (із зрозумілих причин імені просив не називати) і розповів: «Часто на своїй машині їжджу в місто, і мене постійно дратує той безлад на дорогах, що тут коїться. Працівники ДАІ зупиняються, де їм заманеться, навіть у заборонених місцях. Вони штрафують інших за порушення правил, а самі їх порушують. Але це ще дрібниці. Ви подивіться, що робиться на тому відрізку вулиці Небесної сотні, де розташована райдержадміністрація! Там з обох боків знаки «Стоянка заборонена», однак стільки припарковано машин – ні пройти, ні проїхати. Особливо їх багато, коли в РДА проводяться наради за участі представників району. А як, не дай, Боже, станеться якесь лихо, то пожежним автомобілям чи каретам «швидкої» шлях взагалі перекритий! Із цим питанням я особисто не раз звертався до голови РДА Володимира Савчука, але ж нічогісінько не змінилося!
Виходить, прості смертні мусять дотримуватися законів, а місцевій владі все можна? Був би я начальником, то не потерпів би такого безладу, особливо у себе під вікнами. Аналогічна ситуація поруч, на вул.Князя Василька, де з обох боків встановлено знаки «Зупинка заборонена», - продовжує розповідь наш гість. – Навіщо вони там потрібні – не зрозуміло, адже на них ніхто не звертає уваги. Також не збагну: якщо там не можна зупинятися, то нащо з боку скверу поробили «кишені» для зупинки. Хочете, давайте поїдемо, і самі все побачите на власні очі».
І справді, коли проїжджали по Устилузькій під обмежувальним знаком біля «Ощадбанку», ми помітили припарковану автівку ДАІ – білий легковик. Щодо ситуації на вулицях Небесної сотні та Князя Василька, то її красномовно зафіксувала наша фотокамера.
Прокоментувати побачене ми попросили начальника Володимир-Волинського відділення ДАІ Олександра Демчука.
-Білий автомобіль ДАІ, про який ви кажете, справді стояв у забороненому для стоянки місці. Але, якщо ви помітили, він був обладнаний проблисковим маячком синього кольору, а це означає, що наші співробітники виконували свої функціональні обов’язки із забезпечення безпеки дорожнього руху. Правоохоронцям задля якісного виконання роботи іноді доводиться зупинятися у недозволених місцях, що, в окремих випадках, цілком виправдано, - відповів Олександр Миколайович. – А щодо ситуації, яка склалася з паркуванням транспорту у Володимирі, ви маєте рацію. Місто наше старе, його забудова не розрахована на таку кількість машин, яка, до речі, постійно збільшується. Отже, виникають серйозні проблеми з паркуванням. Буває, що зупинитися просто ніде. У нас на ціле місто є лише три законні стоянки для автомобілів: біля «Салюту», на автостанції та на вул. Кн. Василька (біля магазину «Каштан»). До слова, вони безкоштовні. Але цього надзвичайно мало. Для збільшення кількості стоянок у Володимирі бракує місця. Однак водіям десь треба зупинятися, ось і виходить, що у нас іноді заставлені вулиці, прибудинкові території багатоповерхівок. Зрозуміло, що це створює незручності і для водіїв, і для пішоходів. Працівники ДАІ, яких всього шестеро на місто і район, самі не в змозі розв’язати дану проблему, це питання потрібно вирішувати комплексно. Особливо критична ситуація виникла на Устилузькій, біля госпрозрахункового ринку. Тому, користуючись нагодою, звертаюся до всіх власників автотранспорту. Шановні, не ставте машини на цій ділянці дороги, адже вони заважають проїзду та створюють небезпеку для інших учасників дорожнього руху.
Цього ж дня у редакції був ще один гість, небайдужий житель Володимира Андрій Марковський. Його розповідь стосується залізничного вокзалу:
-Після ремонту приміщення вокзалу засяяло, як нова копійка, і тішило всіх – місцевих та приїжджих. Але цю красу треба ж постійно підтримувати. Однак таку думку керівництво вокзалу, схоже, не поділяє. Ось уже тривалий час у нічну пору увагу подорожніх привертає вивіска «Володимир-Воли…», що світиться яскравим неоном. Ремонтувати її ніхто не поспішає. Так само було з електронним годинником. Спочатку він працював, потім зламався. То замість полагодити, його взагалі зняли. А в якому стані ліхтарі, що підсвічують перон?! Плафони розбиті, не скрізь є лампочки. Соромно на це дивитися, адже вокзал – візитна картка нашого міста. Щоб навести лад, насамперед треба бажання, великих матеріальних витрат на це не знадобиться.
Аби перевірити інформацію, наш фотокореспондент Олексій Біянов увечері 25 серпня відправився на вокзал. Ні вивіски, ні ліхтарів не побачив – вони взагалі були вимкнені. Перон підсвічували лише два прожектори. І тільки 26 серпня йому вдалося зняти нічну красу нашого вокзалу.
Міла Сергєєва, м.Володимир-Волинський
Коментарі