Чому Оваднівське ПТУ хочуть приєднати до Володимир-Волинського ВПУ?

Шостого лютого в Оваднівському професійно-технічному училищі відбулася зустріч трудового колективу з начальником управління освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації Людмилою Плахотною. Чиновниця мала на меті пояснити плюси, які отримає навчальний заклад після об’єднання.
Зазначимо, що Оваднівське ПТУ, разом із Локачинським, мають приєднати до Володимир-Волинського ВПУ та створити один Центр професійної освіти.
Людмила Плахотна зауважила, що слабші навчальні заклади доєднують до сильніших. Так чиновниця, керуючись цифрами, повідомила, що Оваднівський заклад є малокомплектним, адже тут навчається менше 400 учнів; є 29 приміщень, які не повністю використовуються; неефективне використання коштів (на одного учня в Овадному на рік потрібно 33 тисячі, а у Володимирі-Волинському – 24 тисячі); мала кількість наповнення груп; неефективне використання земельних угідь (Овадне має 267га, з них 115 посівних, а ВПУ – 41га); малі прибутки від ведення господарства (Овадне при використанні 115га отримало 511 тисяч, а ВПУ при 41га – 418 тисяч гривень).
«Ми не хочемо зробити гірше, закрити. Заклади працюють для учнів, а не для вчителів. Ми маємо на меті створити хорошу матеріальну базу», – кілька разів наголошувала Людмила Плахотна під час виступу.
Чиновниця розповіла, що всі заклади будуть багатопрофільними. Основні скорочення стосуватимуться адміністрації, адже буде лише директор і заступники. Після об’єднання Оваднівського, Локачинського ПТУ із Володимир-Волинським ВПУ на Волині буде створений найбільший Центр професійної освіти, в якому навчатиметься 1100 учнів. Зазначимо, що за приклад ставили нині діючі Ковельський і Нововолинський центри.
Мотивували колектив до об’єднання і тим, що в області залишилася освітня державна субвенція в розмірі 27 мільйонів і саме її хочуть розділити між реформованими закладами. Так для Оваднівського ПТУ після об’єднання може надійти понад 2 мільйони на оновлення матеріальної бази.
Вислухавши начальника департаменту, колектив ПТУ все одно з обережністю віднісся до такого об’єднання. Викладачі побоюються, що їх скоротять, а за кілька років після об’єднання закриють повністю. Присутні акцентували увагу на тому, що рівень знань дають достатньо високий, беруть участь в різного рівня конкурсах та займають призові місця. Розповідали також, що хочуть писати проекти, але не можуть, «бо ставлять рамки і затискають».
Також лунали фрази, що викладачам із села не буде можливості доїжджати до Володимира-Волинського, а багато хто взагалі відмовиться їздити у місто на роботу. Звучали також прохання не приєднувати, а краще допомогти училищу розвиватися, показати напрямок, в якому рухатися.
Присутній на зустрічі голова Оваднівської ОТГ Сергій Панасевич зазначив, що об’єднання повинне бути безболісним, а не примусовим. Також він додав, що з бюджету громади можна буде виділити дотаційну субвенцію, аби Оваднівське училище надалі існувало як самостійне. Пані Плахотна відразу наголосила, що бюджет ОТГ не постраждає від того, що зміниться юридична адреса навчального закладу, а податки залишаться в громаді. Однак голова поцікавився, яку кількість викладачів планують скоротити? Відповідь обурила присутніх, адже було повідомлено, що близько 10% щорічно.
Колектив побоюється, що в них можуть забрати певні спеціальності і залишити лише сільськогосподарські. Обурило викладачів і те, що чиновниця під час зустрічі назвала їх слабшим навчальним закладом, ніж Володимир-Волинське ВПУ. В дискусії дійшли до порівнянь і зазначили, що після об’єднання із ВПУ стануть «невісткою в чужій хаті», а цього побоюються і хочуть залишити заклад самостійним.
Підтримати колектив приїхав помічник нардепа Ігоря Гузя Віктор Хиць, який повідомив, що в будь-якому випадку народний депутат буде захищати інтереси викладачів. Людмила Плахотна уточнила в помічника, чи погоджував він свій виступ з нардепом. Хиць відповів, що вже один навчальний заклад у Володимирі-Волинському з допомогою Ігоря Гузя вдалося відстояти (тоді також посадовець керувалася лише цифрами) і сподівається, що так буде і цього разу. Помічник наголосив, що саме колектив має зробити вибір про приєднання.
На завершення зустрічі директор подякував присутнім та висловив сподівання, що ситуація вирішиться на краще і на Волині не закриють єдине сільське училище.
Наталія Ткачук, с. Овадне, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі