Чому не всі рецепти приймаються в аптеках

Публікації

До редакції «Міста вечірнього» звернувся читач, який поскаржився на те, що в аптеці «3і» відмовилась обслужити його за виписаним рецептом. Причиною відмови стало те, що рецепт мав неестетичний вигляд: з однієї сторони був пошкоджений папір. Проте повністю збереглися всі печатки і штамп ТМО, підпис лікаря. За консультацією кореспондент звернулася до завідуючої АЗПСМ №1 Володимир-Волинського ТМО Ірини Білецької.
- Передусім хочу звернути увагу на те, що рецепти у нашому медичному закладі виписуються на бланках визначеної форми. Це підтверджено відповідним законом МОЗ України. Крім того, ми не володіємо чіткою інформацією щодо того, ким і коли був пошкоджений рецепт. Прошу звернути увагу на те, що рецепт був виписаний 16 листопада, а скарга читача надійшла через 4 дні. Таким чином, рецепт певний час перебував в руках пацієнта, а, значить, і він сам несе відповідальність за його цілісність. Всі інші записи на рецепті є законними.
Те, що рецепт був виписаний на відповідному бланку, підтвердила і лікар, яка його виписувала.
В аптеці «3і» кореспондент поспілкувалася із завідуючою Людмилою Бігун.
- Я не заперечую, що рецепт виписаний за формою і є законним. Але це офіційний документ і повинен мати належний вигляд. Я просила пацієнта переписати рецепт. Чіткого формулювання щодо естетичного вигляду рецепту в законодавстві немає, але, я думаю, це повинна розуміти кожна людина.
У наказі МОЗ України № 360 від 19.07.2005 року, де йдеться про правила виписування рецептів, чітко зазначено, що «рецепти виписуються на рецептурному бланку форми №1(ф-1)» а також, що «рецепти виписуються чітко і розбірливо чорнилом, кульковою ручкою або комп’ютерним набором з обов’язковим заповненням належної інформації, передбаченої формою бланка рецепта. Виправлення в рецепті не дозволяється.» Отож, в рецепті, про який йдеться, всіх цих правил дотримано, а щодо естетичного вигляду, то, як бачимо, законодавство про це мовчить. Але залишається невирішеною дилема: що у нас має більшу цінність – документ чи здоров’я і життя людини? Чи може людина, у якої раптово піднявся тиск чи прихватило серце так скоро взяти і переписати рецепт? Мовчить законодавство і щодо пошкоджених рецептів. Мовчить і про те, як слід чинити з такими рецептами, якщо людині негайно потрібно ліки. Отже, як бачимо, тут нашим медикам залишили вибір - діяти згідно з їх совістю.
Антоніна Булавіна, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі