Боротьба з нелегальним гральним бізнесом належних результатів не дала

Саме з розгляду питання щодо боротьби з нелегальними гральними закладами почала своє засідання громадська рада міста, яка зібралася 2 лютого. З інформацією про діяльність правоохоронних органів у даному напрямку виступив Іван Байкевич, начальник сектору моніторингу Володимир-Волинського відділу поліції. Він повідомив, що було проведено ряд заходів, внаслідок яких розкрито декілька нелегальних гральних закладів, відкрито кримінальні провадження, проведено обшуки, вилучено 19 систем комп’ютерних блоків, за даними фактами проводиться досудове розслідування, але розгляду судових справ ще не було. Таке повідомлення не задовольнило членів дорадчого органу, оскільки вони володіють інформацією про те, що нелегальні заклади продовжують діяти. Надійшло ряд пропозицій, а саме: визнати роботу відділу поліції в даному напрямку незадовільною, запросити на наступне засідання високопосадовців з поліції, щоб вони надали конкретну інформацію щодо боротьби з незаконним гральним бізнесом; з приводу низької ефективності роботи поліції звернутися до міського голови та виконкому міської ради. Головуючий Роман Мартинюк зауважив, що гральний бізнес є організованим явищем, яке керується «зверху», і запропонував написати звернення в управління захисту економіки.
Другим питанням, яке розглядала громадська рада, була сплата частини коштів за видачу ліцензії на провадження господарської діяльності з випуску та проведення лотерей. Заступник начальника Володимир-Волинської ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області Оксана Левчук доповіла, що всі лотереї в Україні є державними. У країні діють три оператори, які до 2012 року мали ліцензію. На сьогодні немає жодної постанови щодо продовження ліцензій. У травні 2017 року Кабміном був розроблений проект нової постанови, але він ще не пройшов затвердження. У Володимирі є 12 точок, які займаються продажем лотерей. Було проведено обстеження цих точок, істотних порушень не виявлено.
Гарячу дискусію викликало третє питання, яке стосувалося реєстру орендарів аптечних пунктів, що знаходяться у Володимир-Волинському ТМО. Микола Гінайло повідомив, що в ТМО приватні аптеки по-різному платять за оренду, але скидки на ліки не робить ніхто. Напевно, час поставити питання про те, чи доцільна така велика кількість аптек у ТМО. Микола Гінайло запропонував звернутися до виконавчого комітету міської ради щодо зміни умов оренди та якості обслуговування даними аптеками хворих людей. Проблемним є те, що підприємці, які володіють аптеками, не підпорядковуються ні головному лікареві, ні земельному відділу. Надійшло дві пропозиції: запропонувати головному лікареві ТМО обговорити з лікарняною радою доцільність перебування на території медичного закладу великої кількості аптек і заслухати інформацію на наступному засіданні; створити комісію з вивчення діяльності аптек.
Секретар громадської ради Андрій Грицюк ознайомив зі змінами до Положення про громадську раду. Він зазначив, що дорадчий орган має право не обмежувати себе в термінах діяльності та продовжити роботу згідно з регламентом виконавчого комітету. Другим моментом, на якому акцентував увагу Андрій Грицюк, стало питання про відкритість громадської ради, включення інших організацій, які бажають працювати для блага міста.
У роботі громадської ради брали участь перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук, заступник міського голови секретар міської ради Олег Свідерський, начальник фінансового управління Тетяна Шибирин, начальник земельного відділу міськвиконкому Лариса Процька, які поділилися своїми думками.
Антоніна Булавіна, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі