Благоустрій у селах: чим далі – тим гірше

Сільським головам дісталося на горіхи.
29 серпня традиційну оперативну нараду керівників структурних підрозділів Володимир-Волинської РДА проводив заступник голови установи Юрій Жовнерук. Він повідомив, що рано-вранці делегація району повернулася з фестивалю народної культури, який проходив у польському місті Кентшин. Дитячий ансамбль «Дивограй» районного будинку школяра, що брав у ньому участь, був найкращим і підкорив серця глядачів з Латвії, Литви, Польщі та інших країн.
Начальник управління агропромислового розвитку Юрій Кравчук інформував, що на полях району триває підготовка до посіву озимих зернових. Через надмірну посуху погано сходить раніше посіяний озимий ріпак. Тваринництво у районі на високому рівні, проблем у цій галузі немає.
Головний лікар центру первинної медико-санітарної допомоги Катерина Чубок розповіла, що минулої п’ятниці наш район відвідав представник робочої групи проекту Світового банку відносно відкриття у місті та районі амбулаторій загальної практики сімейної медицини. Під час візиту він здійснив об’їзд двох міських і двох районних медичних установ, реконструкція яких планується на перший етап проекту. На ІІ етапі передбачається реконструкція ФАПів сіл Білин і Льотниче під амбулаторії.
Провідний спеціаліст сектору культури і туризму Галина Руденчук повідомила, що у неділю День села відзначали у Стенжаричах, Микитичах, Заріччі та Сельці.
Минулого тижня спеціалісти відділу у справах дітей спільно з представником громадської ради здійснили рейд у ряд сіл району щодо обстеження умов проживання сімей, які потрапили у складні обставини. Дві сім’ї поставили на облік.
Завідувач сектору з питань цивільного захисту РДА Юрій Ліщук інформував, що 25 серпня у Хобултові сталося загоряння торф’яників. У суботу в Маркоставі горіла стерня. А на пасовищі с.Свійчів знайдено 9 снарядів крупного калібру часів ІІ Світової війни. Проводяться роботи щодо їхнього знешкодження. А пожежі вчасно ліквідували.
Наш район отримав транш у розмірі 758тис.грн. на будівництво дитячих майданчиків у семи селах району. Кошти потрібно освоїти до кінця року. Поки дозволяють погодні умови, необхідно терміново розпочати роботи. Начальник фінансового управління Олена Бондарук висловила занепокоєння тим, що досі під будівництво цих об’єктів не виділені земельні ділянки, не виготовлена проектно-кошторисна документація. Головний архітектор району Петро Чуцький своєрідно відреагував на спрямоване до нього запитання та висловив свою думку з цього приводу. Мовляв, ініціатива має надходити від сільрад, отже, треба змінювати підхід до вирішення проблем на місцях, не звалюючи всю роботу на відділ ЖКГ та архітектури. А ситуація така, що, схоже, район увійде у 2017 рік без жодної проектно-кошторисної документації. Петро Андрійович піддав гострій критиці роботу сільських голів за бездіяльність, за те, що у населених пунктах не проводиться належним чином благоустрій. «Чим далі – тим гірше», - так він охарактеризував ситуацію. На сьогодні не використано ні копійки з виділених на благоустрій коштів. А Юрій Жовнерук зазначив, що у деяких селах до Дня Незалежності навіть траву біля пам’ятників не скосили. Зійшлися на думці, що сільських очільників треба постійно підштовхувати до належного виконання покладених на них обов’язків.
Міла Сергєєва, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі