Біометричний паспорт: плюси, мінуси, умови отримання

D-картки. Отримуватимуть їх не з 16, як зараз, а із 14-и років. Громадянам, старшим за віком, які вже мають паперовий паспорт, слід буде обміняти його на біометричний. Але не варто панікувати: цей процес буде доволі розтягнений у часі, на декілька років, аби уникнути ажіотажу.
До речі, у змінах до Закону прописано, що безкоштовно паспорти видаватимуться тільки тим, хто досягне 14-річного віку, для решти ціна складатиме приблизно 10 відсотків від мінімальної заробітної плати (а значить, ця ціна буде змінюватися). До речі, паспорт буде із терміном придатності (адже вклеїти нове фото через декілька років буде неможливо), для 14-річних – 4 роки, для усіх решта – 10.
Які ж його переваги? Перш за все, біометричний паспорт має значно вищий рівень захисту, його неможливо підробити, зокрема, замінити у ньому фотографію. А отже, це знизить рівень злочинності із паспортними різноманітними оборудками кримінального характеру. Також до плюсів документа нового зразка можна віднести зручність зберігання і використання через невеликий розмір, на відміну від паперового він цупкі ший і водостійкий. До того ж, вдрукований ідентифікаційний номер дасть можливість не носити із собою оригінал ІНН і позбавить потреби знімати із нього копії.
Є і мінуси. Зокрема, обмежений термін дії, додаткові витрати на отримання нового екземпляра. Відсутність інформації про прописку і сімейний стан викликатиме потребу в певних випадках мати із собою довідку про місце проживання і свідоцтво про шлюб. До того ж, вносити додаткову інформацію, наприклад, про групу крові і резус-фактор теж буде неможливо.
Яка ситуація зараз із видачею біометричних паспортів у Володимирі-Волинському, розповіла в.о.начальника Володимир-Волинського районного відділу ДМСУ у Волинській області Ольга Депа:
-Ольго Богданівно, які зараз видаються паспорти мешканцям нашого міста і району?
-Громадянам, які досягли 16-річного віку, видається ІD-картка. Щоб її отримати потрібно прийти особисто у міграційну службу, надати пакет документів, а саме свідоцтво про народження (оригінал і копія), паспорти обох батьків (оригінал і копія), будинкова книга.
-Скільки триває виготовлення паспорта?
-Готовий документ видається у місячний термін.
-Скільки потрібно заплатити за ІD-картку?
-Особам, які отримують ІD-картку вперше, вона видається безкоштовно.
-А якщо за паспортом звертається особа, яка вже має паперовий паспорт, то чи такі ж умови отримання?
-Ні. Зараз ми взагалі не видаємо паспорти нікому, крім тих, хто досягнув 16-річного віку і вперше отримує паспорт. Решта громадян поки що користуватиметься паспортами України зразка 1993 року. Якщо з 1 жовтня вступлять у силу законодавчі зміни, то ситуація зміниться.
Тетяна Корнійчук, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі