«Без пензля і різця я себе не уявляю»

Так каже про себе художник з Володимира-Волинського Іван Кечма.
Виставка відомого володимирського художника Івана Кечми під рубрикою «Козацькому роду нема переводу» відкрилася у міському територіальному центрі 25 листопада. Дата відкриття виставки співпала із днем народження митця.
Іван Михайлович Кечма народився 1949 року в селі Красностав Володимир-Волинського району. Життя змусило майбутнього майстра пензля змінювати адреси проживання. Оскільки батьки працювали у Львові, маленького сина забрали до себе. Згодом батька, Михайла Ілліча, який був профспілковим працівником, направили на роботу в Миколаївську область. Але там важко занедужала мати, Катерина Миколаївна. Лікарі порадили їй змінити клімат, і 1956 року родина повернулася до Красностава. Тут Іван навчався у школі, а потім знову разом з батьками опинився у Казахстані, де в цей час відбувалося освоєння цілини. Там хлопчина навчався в інтернаті, а потім закінчив училище механізації. У 1964 році знову переїзд на Кубань, і лише в 1968 році разом з мамою повернувся на Волинь. Отримав професію майстра з пошиття жіночого і чоловічого верхнього одягу, працював у військовому ательє, а потім була служба в армії, яку проходив у Кіровській області. Затим служив у Володимир-Волинській пожежній частині, а далі закінчив школу прапорщиків у Мінській області. Після демобілізації працював в автошколі, в пересувній автоколоні Волинської споживспілки. У 1985 році захворів і на пенсію вийшов довічним інвалідом ІІІ групи. Майже все життя займався різьбою по дереву. Роботи Івана Кечми побували в Канаді та Німеччини. З 2008 року став презентувати свої полотна. Картини Івана Михайловича в основному присвячені українському фольклору та козацькій тематиці, хоч автор малює і на сакральні мотиви, і натюрморти, і пейзажі. На полотнах оживають образи героїв улюблених народних пісень, легендарних козаків і навіть автопортрет з мечем в руці митець відобразив на фоні козацького коша. Нині, стверджує Іван Кечма, бути художником важко. Матеріали і фарби коштують дорого. Робота завжди виконується під настрій. Іван Михайлович зізнається, що дуже любить читати і з епізоду, який подобається у прочитаному творі, робить ескіз майбутньої картини. Є у Івана Кечми ще один дар – поетичний. Рядками із власної поезії «Без пензля і різця я себе не уявляю» він і завершив зустріч з гостями виставки.
Іван Кечма – член аматорської спілки живопису і народної творчості, мав п’ять  персональних виставок у Ковелі, Луцьку, Любомлі, Києві і у нашому місті.
Антоніна Булавіна, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі