Бебі-бокси, вартістю п’ять тисяч гривень, даруватимуть кожному новонародженому

Запозичивши фінський досвід, уже з першого вересня, відповідно до постанови уряду, новонародженим в Україні видаватимуть бебі-бокси. Тобто, кожна родина, в якій народився малюк, отримуватиме спеціальний пакунок з необхідними речами для перших місяців життя.
Усім цікаво, що ж входитиме до набору новонародженого. Відповідь оприлюднило Міністерство соцполітики, яке розробляло наповнення бебі-боксу спільно з МОЗ та дитячим фондом ООН ЮНІСЕФ.
За словами заступника міністра соцполітики Олександри Чуркіної, у бебі-боксі буде щонайменше 14 найменувань товарів, але предметів більше. Отже, малюкам подарують одяг різного розміру від 0 до 3 та від 3 до 6 місяців; шкарпетки, шапочки; пелюшки бавовняні й такі, що не пропускають вологу; підгузки, дві ковдри великого розміру (тепла і легша), які дитина зможе використовувати до 3-х років; матрац; сама коробка, яка може бути використана як люлька для малюка; спеціальний термометр для немовлят та термометр для води; пустушка; гігієнічні набори для немовляти і мами; інформаційні буклети по догляду за дитиною та інше.
Коробки видаватимуть кожному новонародженому, не залежно від матеріального стану родини. Якщо жінка народила двійню, їй видадуть два бебі-бокси. Для трійні — три.
Для отримання бебі-боксу не потрібно жодних довідок. Їх видаватимуть в пологовому будинку під час виписки одразу зі свідоцтвом про народження дитини.
Орієнтовна вартість одного бебі-боксу близько 5 тисяч гривень. Зважаючи на те, що в Україні в середньому на рік народжується близько 400 тисяч дітей, 2019 року програма бебі-боксів обійдеться державі майже у 2млрд. гривень.
Однією з головних вимог буде якість товарів у бебі-боксі, тому обіцяють не економити. Також кажуть, що індекс інфляції ніяк не впливатиме на якісне й кількісне наповнення бебі-боксів.
Контроль за цільовим та адресним наданням допомоги «Пакунок малюка» здійснюють обласні держадміністрації.
Ми поцікавилися у головного лікаря Володимир-Волинського ТМО Олександра Клачука, хто має закуповувати бебі-бокси та чи є вже готові пакунки малюка в пологовому відділенні.
-Згідно з порядком фінансування та отримання бебі-боксів, наш обов’язок – подавати в управління соціального захисту інформацію про приблизну кількість новонароджених на наступний рік. Відповідно до цих даних, Міністерство соцполітики забезпечує лікарняні заклади вже готовими пакунками малюка. Ми визначили працівника, який відповідатиме за вручення цих подарунків новонародженим. Поки що бебі-бокси ТМО не надходили.
Міла Сергєєва

Розділ новин: 

Коментарі