БАРВИ ЖИТТЯ ДМИТРА СВІРІНА

БАРВИ  ЖИТТЯ ДМИТРА СВІРІНА
БАРВИ ЖИТТЯ ДМИТРА СВІРІНА

21 серпня у картинній галереї Культурно-мистецького центру відбулася презентація персональної виставки Дмитра Свіріна.
Дмитро – талановитий художник. Він народився у Володимирі-Волинському. Ще в ранньому дитинстві у хлопчика виникло бажання малювати, і його мама Зоя Олексіївна підтримала сина, записала до художньої школи, там він навчався 5 років. Із вдячністю згадує молодий чоловік свого наставника – відомого художника Ігоря Мацюка, який усе, що сам вміє, і учням своїм передає ось уже протягом багатьох років роботи у Володимир-Волинській художній школі імені Миколи Рокицького. Саме навчання у цій школі Діма згадує з теплотою і душевною вдячністю усім своїм наставникам, які зробили з нього художника. Згодом було навчання у Володимир-Волинському педагогічному училищі імені А.Кримського, яке закінчив у 2004 році і отримав фах учителя образотворчого мистецтва. Його дипломна робота – пастелі – ще й досі прикрашає стіни цього навчального закладу. Із вдячністю Дмитро згадує викладачів педколеджу Лесю Домбровську-Мартинюк, Олексія Кумецького, Федора Сподинюка, які допомогли йому вдосконалити художню майстерність.
Основна тематика робіт митця – це міські і сільські пейзажі. Дмитро Свірін – цікавий співрозмовник, він побував у зарубіжних країнах, зокрема у Данії, Норвегії, Німеччині, Польщі. У скандинавських країнах його зацікавила надзвичайна природа. Роботи художника експонувалися і за кордоном, зокрема у польському місті Кентшин у тамтешній міській галереї Дмитро 2010 року презентував персональну виставку, яка зацікавила жителів цього міста. Мав виставки і у Німеччині. Роботи митця є у приватних колекціях у Польщі, Чехії, Німеччині, Франції, Канаді, а також у Прибалтиці. 
Презентацію виставки у Культурно-мистецькому центрі розпочала голова міського об’єднання художників «Колорит» Наталія Нечипорук, яка зазначила, що Дмитро – талановитий художник. Цю думку підтримав колишній директор дитячої художньої школи, а нині її викладач Адам Михалик. Адам Федорович підкреслив, що у кожній роботі митця відчуваються його емоції, багатий внутрішній світ, він малює барви життя через призму власного світосприйняття. Хороше слово про колегу і учня сказала викладач педколеджу Леся Мартинюк. 
На виставці презентовано 30 робіт художника, в основному пейзажі, виконані у стриманій кольоровій гамі. На картинах можна побачити небо, хмари (піднесений світ), пейзажі України. А також море, краєвиди чеського міста Прага і Венеції, там доводилося бувати нашому земляку. Особливо оригінальними є картини, написані у місті Бакота у Хмельницькій області. Там розташовані подільські товтри – скелі, які природа витворила у давнину з молюсків і ракушняку. Дивишся на ці картини і розумієш, скільки цікавого і непізнаного є ще у нашій рідній Україні! Добре, що Дмитро показав нам ці моменти життя у своїх роботах.
Діма – надзвичайно скромний, проте, безперечно, здібний і талановитий. Про це говорили усі друзі, які прийшли на презентацію. Завітала на неї і мама художника – Зоя Олексіївна. Треба було бачити, якою радістю світилися її очі, коли син розповідав про свою творчість. Бо таким сином можна гордитися! 
Хочеться побажати Дмитру Свіріну подальших творчих злетів, Божого благословення, віри і оптимізму, життєвого щастя. А читачів газети і усіх шанувальників мистецтва закликаю прийти до КМЦ і оглянути творіння нашого земляка.
Богдан Янович
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: