Банки почали автоматично стягувати борги з українців

Публікації

Банки почали автоматично стягувати борги з українців
Банки почали автоматично стягувати борги з українців

Банки почали стягувати борги українців автоматично на вимогу державних та приватних виконавців. До системи автоматичного списання вже під'єднано 7 банків, серед яких ПриватБанк та Монобанк, інформує Суспільне.
За даними Опендатабот, 23 березня 2021 року Мін’юст видав наказ, згідно з яким з рахунків боржників гроші будуть списуватися автоматично. Раніше виконавці та банки могли примусово стягувати лише кошти за несплату аліментів. В інших випадках банки блокували рахунки, але для стягнення коштів потрібен був окремий паперовий запит. Наразі вся процедура проходить у кілька кліків в онлайн-режимі.
Зараз там знаходиться 5,5 мільйонів гривень боргів. Більшість з них — це борги перед комунальними установами, за штрафи ПДР або несплату аліментів.
До системи автоматичного списання вже під'єднано 7 банків:

  • ПриватБанк;
  • «Універсал Банк; Монобанк тощо;
  • «Оксі банк»;
  • «Банк Восток»;
  • «Індустріалбанк»;
  • «ПроКредит Банк».

Зазначається, що ще 44 установи підключені до тестового середовища, 11 банків перебувають на стадії консультацій та попередніх налаштувань для початку тестування. Тобто найближчим часом до системи автоматизованого арешту буде приєднано 62 українських банки з 73-х.
Голова ради Національного банку Богдан Данилишин заявив, що потенціал заощаджень населення як ресурсу для прискорення економічної активності продовжує скорочуватись.
Президент Володимир Зеленський підписав закон «про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту боржників при врегулюванні простроченої заборгованості».
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: