Альтернатива ЖЕКу: управління будинками може бути ефективним

Альтернатива ЖЕКу: управління будинками може бути ефективним
Альтернатива ЖЕКу: управління будинками може бути ефективним

Місцева влада зайняла позицію, що всі багатоквартирні будинки нашого міста необхідно перевести у статус ОСББ (об’єднання співвласників багатоквартирних будинків), тобто створити юридичні особи, які б своє господарство вели самі, акумулювали кошти і витрачали на власні потреби. У Володимирі вже орієнтовно половина будинків створили ОСББ. Але жителі деяких будинків, коли була ліквідована така структура як ЖЕК, відмовилися від цієї ідеї, а також не захотіли переходити під управління правонаступниці ЖЕКу – управляючої компанії. Саме мешканці таких будинків знайшли альтернативний вихід із ситуації.
Мало хто знає, що у Володимирі є приватна структура, яка займається управлінням і обслуговуванням багатоквартирних будинків. Це  ТзОВ «ДЕС-БУД», засноване Романом Петровичем Лисюком.
- На цьому ринку з надання послуг ми вже близько чотирьох років, - розповідає Роман Петрович. – Коли виникло питання у тих людей, які не захотіли повертатися до управляючої компанії, маючи гірку історію з наданням послуг ЖЕКом, вони звернулися до мене, оскільки я маю відповідні ліцензії на провадження цієї господарської діяльності. Загальними зборами жителі будинків визнали ТзОВ «ДЕС-БУД» виконавцем послуг з обслуговування їхніх будинків та управління ними. 
Як зауважив Роман Лисюк, ця робота і співпраця з людьми, а також управління будинками можуть бути ефективними, незважаючи на будь-які перешкоди. 
У співпраці з приватною управляючою компанією люди прозоро бачать, за що сплачують свої кошти, які послуги їм надаються, не нав’язуються додаткові послуги як обов’язкові.
- Кожен мешканець тих будинків, які ми обслуговуємо, до нас може особисто зателефонувати і вирішити питання усунення недоліків, аварійної служби, адже всі завдання і роботи виконуються значно швидше, - каже Роман Петрович. – А людям потрібна лише якісно і оперативно надана послуга.
На сьогодні, як розповідає пан Роман, ТзОВ «ДЕС-БУД» обслуговує чотири будинки у Володимирі: на вулиці Залізничній два будинки і на вулиці Академіка Глушкова також два. Зокрема й нещодавно зданий в експлуатацію 44-квартирний будинок, де надали житло військовослужбовцям.
- Хочу зауважити, що ми працюємо абсолютно прозоро, - зазначає керівник підприємства. – Усі нарахування і сплати проводяться через Інформаційно-розрахунковий центр. Також ми зареєстровані в банківських системах, сплачуємо усі податки до бюджету.
Окрім цього, перевагою своєї фірми Роман Лисюк називає прозорість у наданні послуг: люди одразу бачать, за які саме послуги вони заплатили. А ще у підприємства немає роздутого адміністративного штату. Через це усі кошти витрачаються безпосередньо на сам будинок.
- Ми не стоїмо на місці, а розвиваємося, - зазначає пан Роман. – Із кожним роком нарощуємо свої потужності. Наприклад, минулого року придбали автовишку. Це дає змогу нам проводити висотні роботи, навіть такі, які ніхто у нашому місті не виконує. Зокрема, ремонтуємо дашки балконів на п’ятих поверхах, комини на скатних дахах. Ці роботи є складними і небезпечними, тому не всі майстри беруться за них.
Роман Петрович розповідає, що в роботі у цьому напрямку перепон є досить багато. Працювати у сфері управління будинками без знання юридичних аспектів дуже непросто. Тому він пройшов спеціальне навчання в Інституті муніципального менеджменту й отримав кваліфікаційний сертифікат про професійну атестацію і кваліфікацію менеджера-управителя житлового будинку, групи будинків. Під час навчання пан Роман прослуховував лекції та навіть здавав іспит у представників різних галузей і Міністерства регіонального розвитку.
- Спираючись на свій досвід, я вважаю, що, крім юридичних і управлінських знань, кваліфікованих працівників, завжди необхідно мати навики вести діалог з людьми, яким ти надаєш послуги, - запевняє Роман Петрович. – Я щоразу стараюся поставити себе на місце жителів будинку, який обслуговує наша фірма. І з тих міркувань ми намагаємося донести до людей інформацію і якісно надати послуги, щоб усі були задоволені. Зрозуміло, що ми не працюємо собі у збиток. Ми повинні заробляти, розвиватися. Але водночас кожен мешканець будинку має прозоро отримувати надану послугу, бачити, за що заплатив.
Спектр послуг з управління багатоквартирними будинками передбачений відповідною постановою Кабінету Міністрів. Першочерговим обов’язком управителя багатоквартирного будинку є утримання будинку в належному стані, щоб споруда не руйнувалася. Це підтримання належного стану підвалу, даху, зовнішніх стін і місць загального користування, спільних комунікацій, що проходять у будинку (газ, вода, каналізація, електромережі, система опалення і вентиляції). За стан цих комунікацій у першу чергу відповідає управитель будинку чи управляюча компанія. Окрім цього, до відповідальності управителя входить утримання прибудинкової території: обкошування, чистка снігу та інше.
- Саме такі послуги повинні бути надані нами. А вже з людьми ми обговорюємо список додаткових послуг, - розповідає Роман Лисюк. – Усе, що людям не потрібне, ми виключаємо із цього списку. І з цього ж списку послуг визначається тариф, який сплачують за управління будинком. Можна з людьми домовитися, що за певні послуги вони платять щомісяця, а інші послуги оплачують окремо цільовими внесками, тільки якщо у них виникне потреба.
Зрозуміло, що за рахунок чотирьох будинків у нашому місті фірма функціонувати не може. Тому ТзОВ «ДЕС-БУД» надає й інші будівельні та ремонтні послуги: висотні роботи, ремонт і утеплення фасадів, ремонт і проведення сантехнічних комунікацій, будівництво малих архітектурних форм. Окрім цього, підприємство бере участь у процесі державних закупівель, зокрема за минулий рік виграли більше десяти тендерів. Також підприємство заходить на ринок Нововолинська, де вже встигли провести багато робіт із ремонту коминів, прибудинкових територій і дахів.
- Наша аварійна служба зараз працює в черговому телефонному режимі, - розповідає Роман Петрович. – Якщо є виклик, то майстер приймає його і йде усувати аварійну ситуацію. Якщо в робочий час подали заявку, то працівник відкладає планову роботу і працює за викликом. Першочергово виконуються заявки з тих будинків, які на балансі нашої управляючої контори. 
Як розповідає пан Роман, для того щоб ТзОВ «ДЕС-БУД» взяло на своє управління певний будинок, найперше потрібно провести загальні збори жителів, на яких були б присутні 2/3 мешканців, і загальною більшістю проголосувати за обрання виконавця послуг з управління будинком. Згодом можна такими ж зборами погодити тарифи і визначити список послуг, які б надавала приватна управляюча компанія. 
- Ми є альтернативою ОСББ і комунальній управляючій компанії, - каже  Роман Лисюк. – І люди в праві обирати, хто буде надавати їм послуги з управління. Ще плюс у тому, що у нас не потрібно платити комусь зарплату, як платять головам ОСББ, адже це досить витратна складова оплати, особливо якщо будинок маленький, на декілька квартир.
Яскравим прикладом якісної співпраці та управління ТзОВ «ДЕС-БУД» є будинок на вулиці Академіка Глушкова, 48А, куди ми завітали, щоб почути думку самих мешканців. Як розповіла жителька будинку Алла Рясик, у них всього чотири квартири, які є службовими. Через це ніхто не хотів їх взяти на баланс. Мешканці зверталися в комунальну управляючу компанію, в ОСББ, що створили поруч, але приєднувати їх до себе ніхто не бажав. Через це у жителів виникли проблеми із підключенням електроенергії. 
- У нас постало питання стосовно того, що нам не хотіли підключати електроенергію як звичайним споживачам і кинули напризволяще, - розповідає пані Алла. – Електрика була, але через те, що ніхто нас не взяв на баланс, ми платили за неї за ціною, за якою платять підприємства. Нараховували нам космічні суми. Але ми звернулися у підприємство «ДЕС-БУД» до Романа Петровича, і його компанія погодилася взяти нас під своє управління. З того моменту і вирішилося наше питання зі світлом.
Жителька будинку зазначає, що після того мешканці визначилися із тарифом і почали співпрацювати. Відтоді нема питань із прибудинковою територією, яку облаштовують і постійно обкошують, завжди на аварійні виклики приходять майстри, які швидко і якісно виконують свою роботу. До того ж цього року в під’їзді провели ремонт: пошпаклювали і пофарбували стіни. 
Як зазначає Алла Рясик, усі мешканці задоволені співпрацею із ТзОВ «ДЕС-БУД», адже жодного разу нікому не відмовили у наданні послуг і майстри якісно та швидко виконують роботи, які замовляють жителі будинку.
Отже, як бачимо на прикладі, управління будинками може бути ефективним, якісним і прозорим. А найголовніше, що кожен може обрати не тільки комунальні, а й приватні управляючі компанії - як ТзОВ «ДЕС-БУД», що надаватимуть якісні послуги за доступними цінами.
Олексій Біянов, м. Володимир

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: