Адвокат консультує

На запитання нашої читачки відповідає правозахисник Богдан Пилипюк.
«На мене подали позов про стягнення великої суми боргу. Відомо, що позивачка не оплатила судовий збір, але суддя розглядає справу! Що я можу зробити у цій ситуації?» - цікавиться жителька Володимира Тамара С.
-Відповідно до буквального змісту ст.3 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється за поданням позову до суду. Однак чинне законодавство України передбачає випадки застосування пільг щодо справляння судового збору стосовно певних категорій осіб (ст.5 Закону України «Про судовий збір»).
Крім того, згідно із ст.8 зазначеного Закону, у разі скрутного матеріального стану особа, що подає позов, може відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний термін, але не довше, ніж до ухвалення судового рішення у справі. Зауважу, що у двох вищевикладених випадках суддя повинен винести відповідну ухвалу, тільки після того справа може бути призначена до розгляду.
Для початку Вам необхідно з’ясувати, з яких саме підстав особа не сплатила судовий збір. Для цього варто в законному порядку самостійно чи через свого представника ознайомитися з матеріалами справи чи запитати про причини несплати у судді або його помічника. У разі, якщо після ознайомлення зі справою не буде знайдено підстав для несплати судового збору, Ви можете в порядку чинного законодавства звернутися з письмовою скаргою до голови суду із зазначенням даних фактів або заявити відвід судді.

Розділ новин: 

Коментарі