Адвокат консультує

На запитання читачів відповідає правозахисник Богдан Пилипюк.
«Чи можна без присутності чоловіка, який наразі перебуває за межами України, виписати його з однієї хати і прописати в іншу у тому ж селі?» - запитує жителька району Тетяна К.
-Відповідно до п.1 ч.1 ст.6 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», а саме зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється на підставі: заяви особи або її представника, що подається до органу реєстрації. Поруч з цим, відповідно до пункту 4, 24 Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 2016 р. № 207, передбачається, що реєстрація місця проживання за заявою особи може бути здійснена з одночасним зняттям з реєстрації попереднього місця проживання. А саме, у разі «прописки» за новою адресою не потрібно попередньо окремо подавати документи про «виписку» зі старої адреси. Враховуючи вищевикладене, зняття/реєстрація місця проживання здійснюється виключно за заявою особи або її представника. Відтак, здійснення даного правочину може бути і без безпосередньої присутності особи. Оскільки, Ваш чоловік перебуває за межами України, дані дії можуть вчинятися через представника. Наявність у Вас з чоловіком шлюбно-родинних зв’язків не дає Вам можливості бути його представником без оформлення відповідних документів(глава 17 Цивільного кодексу України). Для того, щоб Ви стали представником, Вашому чоловіку необхідно звернутись до Консульського представництва та посвідчити даний факт шляхом видачі доручення.

Розділ новин: 

Коментарі