Адвокат консультує

На запитання читачів відповідає правозахисник Богдан Пилипюк.
«Чи можна відкликати договір дарування і в яких випадках?» - цікавиться жителька Володимира Ірина М.
-Відповідно до ст.727 Цивільного кодексу України, дарувальник має право вимагати розірвання договору дарування нерухомих речей чи іншого особливо цінного майна, якщо обдаровуваний умисно вчинив злочин проти життя, здоров’я, власності дарувальника, його батьків, дружини (чоловіка) або дітей. Якщо обдаровуваний вчинив умисне вбивство дарувальника, спадкоємці дарувальника мають право вимагати розірвання договору дарування. Дарувальник має право вимагати розірвання договору дарування, якщо обдаровуваний створює загрозу безповоротної втрати дарунка, що має для дарувальника велику немайнову цінність; якщо внаслідок недбалого ставлення обдаровуваного до речі, що становить культурну цінність, ця річ може бути знищена або істотно пошкоджена; якщо на момент пред’явлення вимоги дарунок є збереженим.
У разі розірвання договору дарування обдаровуваний зобов’язаний повернути дарунок у натурі.
Згідно статті 728 ЦКУ, до вимог про розірвання договору дарування застосовується позовна давність в один рік.
Для отримання більш детальної інформації можете ознайомитись з науково-практичним коментарем до цивільного законодавства України, стаття 727.
Визнання договору дарування недійсним можливе лише у разі встановлення норми ч.1 ст.229 та ст.203 і 717 ЦК України у сукупності вважаються правильно застосованими.

Розділ новин: 

Коментарі