Адвокат консультує

На запитання наших читачів відповідає правозахисник Богдан Пилипюк.
«Чи маю право на утримання після розірвання шлюбу?» - цікавиться жителька Володимира Марина Н.
-Відповідно до ст.76 Сімейного кодексу України, розірвання шлюбу не припиняє права особи на утримання, яке виникло у неї за час шлюбу.
Після розірвання шлюбу людина має право на утримання, якщо вона стала непрацездатною до або протягом одного року після розірвання шлюбу і потребує матеріальної допомоги. Звісно, якщо колишній чоловік або дружина спроможні її надавати.
Особа має право на утримання і тоді, коли вона стала особою з інвалідністю після спливу одного року від дня розірвання шлюбу, якщо її інвалідність була результатом протиправної поведінки щодо неї колишнього чоловіка чи дружини під час шлюбу.
Якщо на момент розірвання шлюбу жінці (чоловікові) до досягнення встановленого законом пенсійного віку залишилося не більше 5-ти років, вона (він) матимуть право на утримання після досягнення цього пенсійного віку, за умови, що у шлюбі вони спільно проживали не менше десяти років.
Якщо у зв’язку з вихованням дитини, веденням домашнього господарства, піклуванням про членів сім’ї, хворобою або іншими обставинами, що мають істотне значення, один із подружжя не мав можливості одержати освіту, працювати, займати відповідну посаду, він має право на утримання у зв’язку з розірванням шлюбу і тоді, якщо є працездатним, за умови, що потребує матеріальної допомоги і що колишній чоловік чи колишня дружина може надавати матеріальну допомогу. Право на утримання в цьому випадку триває протягом трьох років від дня розірвання шлюбу.

Розділ новин: 

Коментарі