Адвокат консультує

На запитання читачів відповідає правозахисник Богдан Пилипюк.
«Чи мають право дирекції міських шкіл виключати з числа учнів дітей, що проживають чи приписані в сільській місцевості?» - цікавиться жителька району Оксана Т.
-Ваше запитання сьогодні дуже актуальне, адже цікавить багатьох. Отже, відповідно до ст.53 Конституції України, кожен має право на освіту. Повна загальна середня освіта є обов’язковою. Держава забезпечує, підкреслюю, доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах.
Відповідно до ч.1 ст.13 Закону України «Про освіту», для забезпечення територіальної доступності повної загальної середньої освіти органи місцевого самоврядування створюють і утримують мережу закладів освіти та їхніх філій. Кожна особа має право здобувати початкову та базову середню освіту в закладі освіти (його філії), найбільш доступному та наближеному до місця проживання особи. Право особи здобувати початкову та базову середню освіту в державному або комунальному закладі освіти (його філії), за яким закріплена територія обслуговування і на якій проживає ця особа, не означає обмеження права і можливості особи обрати інший заклад освіти. Відповідно до ч.7 ст.18 Закону України «Про загальну середню освіту», ПРАВО НА ПЕРШОЧЕРГОВЕ ЗАРАХУВАННЯ до початкової школи мають діти, які проживають на території обслуговування цієї школи. Якщо батьки бажають віддати свою дитину в початкову школу, яка не закріплена за місцем проживання, вони можуть зробити це. Потрібно подати заяву на зарахування в обрану школу. Зарахування на вільні місця відбувається за результатами жеребкування, основні положення якого передбачені гл.2 розд.2 Наказу Міністерства освіти і науки України від 16.04.2018 №367, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 5 травня 2018р. за №564/32016. Відповідно до вищевказаного, наголошую, що батьки мають право вільного вибору закладу освіти для своєї дитини.

Розділ новин: 

Коментарі