Адвокат консультує

На запитання читачів відповідає правозахисник Богдан Пилипюк.
«Я звільнився з роботи, роботодавець не віддає мені трудову книжку без будь-яких пояснень. Чи правомірні дії роботодавця, та як мені забрати трудову книжку?» - цікавиться жителька Володимира Анастасія Н.
-Вважаю ваше питання актуальним для сьогодення, тому що роботодавець намагається втримати працівника будь-яким чином, навіть порушуючи закон, та вдається до зневажливих і необґрунтованих методів щодо працівників. Для роз’яснення вашого питання потрібно звернутися до Кодексу законів про працю України та постанови Кабінету Міністрів №301 від 27 квітня 1993 р. «Про трудові книжки працівників» та спільного наказу Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України №58 від 29 липня 1993 р. «Про затвердження Інструкції про порядок ведення трудових книжок».
Згідно з п.п. 3, 4 Постанови КМУ «Про трудові книжки працівників», трудові книжки зберігаються на підприємствах, в установах і організаціях, а при звільненні працівника трудова книжка видається йому під розписку в журналі обліку. Відповідальність за організацію ведення обліку, зберігання і видачу трудових книжок покладається на керівника підприємства, установи, організації. За порушення встановленого порядку ведення обліку, зберігання і видачі трудових книжок посадові особи несуть дисциплінарну, а в деяких передбачених законом випадках іншу відповідальність. Таким чином, дії Вашого колишнього роботодавця однозначно незаконні. Рекомендую надіслати на адресу роботодавця рекомендований лист з описом вкладення, з вимогою видати трудову книжку. На Вашу адресу надійде повідомлення про вручення працівниками пошти цього листа роботодавцю. Це буде доказом Ваших тверджень про неповернення трудової книжки. Після цього зверніться із заявою про порушення трудового законодавства до Державної інспекції (служби) України з питань праці, яка за ст.255 Кодексу України про адміністративні правопорушення уповноважена складати протоколи про адмінправопорушення за ст.41 КУпАП у випадках порушення законодавства про працю. Наголошую, за неповернення трудової книжки законом передбачена відповідальність і відповідні покарання.

Розділ новин: 

Коментарі