Адвокат консультує

На запитання наших читачів відповідає правозахисник Богдан Пилипюк.
«Якщо я не одружена з батьком дитини, чи зобов’язаний він платити аліменти?» - цікавиться жителька Володимира Марина Н.
- Відповідно до ч. 1 ст.121 СКУ , права та обов’язки матері, батька та дитини ґрунтуються на походженні дитини від них, засвідченому органом державної реєстрації актів цивільного стану. Відповідно до ч.2 ст.125 СКУ, якщо мати та батько дитини не перебувають у шлюбі між собою, походження дитини від батька визначається за заявою матері та батька дитини або за рішенням суду. Відповідно до ч.1 ст. 180 СКУ, батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Відповідно до ч.3 ст.180 СКУ за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.
Отже, якщо Ви не одружені з батьком Вашої дитини, однак при реєстрації народження дитини Вами і батьком дитини було подано заяву про визначення походження дитини від батька, то батько дитини зобов’язаний брати участь в утриманні дитини до досягнення нею повноліття.
«Останній запис у моїй трудовій книжці зроблений центром зайнятості у 2012 році. З 2013 по 2016 рік у зв’язку із народженням дитини була вдома. Чи маю право зараз стати на біржу? На яких підставах мені відмовляють?» – запитує мешканка міста Наталія.
- Відповідно до п. 7. Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013 р. № 198, підставами для відмови у наданні статусу безробітного є: відсутність на дату звернення до центру зайнятості документів, зазначених у пунктах 3 і 4 цього Порядку; встановлення факту зайнятості особи, у тому числі отримання повідомлення роботодавця про працевлаштування особи; подання заяви про надання статусу безробітного особою, яка не зазначена у частині першій статті 43 Закону України “Про зайнятість населення”; письмова відмова особи від пропозиції підходящої роботи; невідвідування роботодавця та неподання в установлений строк без поважних причин особою письмової відповіді роботодавця про відмову у працевлаштуванні відповідно до виданого центром зайнятості направлення на працевлаштування; неповернення особою коштів, отриманих за період попередньої реєстрації, що припинена на підставі абзаців 19-21 підпункту 1 п. 37 цього Порядку. Враховуючи вищевикладене, у Вас немає наявних підстав, які б передбачали отримання відмови у реєстрації Вас як безробітної. Відтак, у разі незаконної відмови у наданні статусу безробітної, варто звернутись у центр зайнятості населення для отримання письмової відмови та оскаржувати її у судовому порядку.

Розділ новин: 

Коментарі