Адвокат консультує

На запитання читачів відповідає правозахисник Богдан Пилипюк
«У мого чоловіка біометричний паспорт без відбитків пальців. Чи не буде у нього проблем з перетином кордону в умовах безвізу?» - цікавиться жителька міста Марина С.
-Відповідно до п.2 ч.113 Постанови КМУ «Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон» від 7 травня 2014р. №152, до безконтактного електронного носія, який імплантовано у паспорт для виїзду за кордон, вносяться біометричні дані, а саме такі параметри особи, як відцифрований образ обличчя особи, відцифрований підпис особи, відцифровані відбитки пальців рук.
Відповідно до п.9 ч.14 зазначеної Постанови, при оформленні паспорта для виїзду за кордон з безконтактним електронним носієм «відцифровані відбитки пальців рук особи не отримуються до досягнення нею 12-річного віку та у разі, коли особа не може пересуватися самостійно у зв’язку із тривалим розладом здоров’я та потребує термінового лікування за кордоном, що підтверджується медичним висновком відповідного закладу охорони здоров’я, оформленим в установленому порядку». У всіх інших випадках дані про відцифровані відбитки пальців вносяться до безконтактного електронного носія.
Отже, паспорт для виїзду за кордон з безконтактним електронним носієм (так званий біометричний паспорт) обов’язково повинен містити інформацію відцифрованих відбитків пальців рук.
При безвізовому режимі це правило також діє, тож однозначно це обов’язкові вимоги до документа. Якщо такі дані не будуть внесені, відповідно це буде перешкодою при перетині кордону.

Розділ новин: 

Коментарі