Адвокат консультує

На запитання читачів відповідає правозахисник Богдан Пилипюк.
«Якщо людину незаслужено обмовили, чи передбачено законом покарання за такий вчинок?» - запитує мешканка Володимира Світлана М.
-Відповідно до ст. 3 Конституції України, людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави. Згідно з ч. 3 ст. 297 Цивільного кодексу України, фізична особа має право звернутися до суду з позовом про захист її гідності та честі. Враховуючи вищевикладене, задля захисту Вашої честі та гідності, а саме поширення про Вас недостовірних відомостей, може бути оскаржено у судовому порядку.
«Чи має право на кредит особа без громадянства, яка проживає постійно в Україні?» - цікавиться жителька Володимир-Волинського району Ніна Т.
-Відповідно до ст. 26 Конституції України, іноземці та особи без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах, користуються тими самими правами і свободами, а також мають такі самі обов’язки, як і громадяни України, за винятками, встановленими Конституцією, законами чи міжнародними договорами України. Враховуючи вищевикладене, Ви маєте ті самі права і обов’язки, що передбачені і для громадян України щодо обслуговування в банках України. Слід зауважити, що певні обмеження у наданні кредиту можуть бути встановлені внутрішніми правилами банківської установи. Звернення у банківську установу для надання Вам кредиту можливе лише за наявності довідки про постійне місце проживання на території України.

Розділ новин: 

Коментарі