Адвокат консультує

На запитання читачів відповідає правозахисник Богдан Пилипюк.
«Чула, що закордонний паспорт оформлюється тільки за місцем прописки. Чи справді це так?» - цікавиться жителька району Оксана К.
-Відповідно до п. 3 Положення про паспорт громадянина України для виїзду за кордон, Постановою Верховної Ради України від 23 лютого 2007 року №719-V, паспорт оформляється: громадянам України, що досягли 18-річного віку і постійно проживають в Україні, – за їхнім особистим зверненням або зверненням законних представників таких громадян щодо одержання паспорта до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері громадянства, за місцем проживання. У виняткових випадках (за наявності вимог держави, до якої здійснюється виїзд, чи міжнародної організації, якщо виїзд пов’язаний з участю у заходах, які здійснюються такою організацією, а також у разі виїзду на постійне проживання за кордон усиновленої іноземцями дитини – громадянина України) паспорт може бути оформлено до досягнення громадянином 18-річного віку.
Враховуючи вищевикладене, паспорт громадянина України для виїзду за кордон оформляється за місцем проживання, а не за місцем реєстрації постійного місця проживання.

Розділ новин: 

Коментарі