Адвокат консультує

На запитання читачів відповідає правозахисник Богдан Пилипюк.
«Чи має право слідчий надсилати повістку на допит не конкретній особі, а на адміністрацію підприємства, на якому працює особа?» - цікавиться жителька міста Валентина С.
-Порядок виклику до слідчого у кримінальному провадженні регламентований ст.135 КПК України. Вказана норма закону передбачає виклик шляхом вручення повістки адміністрації підприємства, на якому працює особа, але у разі тимчасової відсутності особи за місцем проживання. Крім того, особа має отримати повістку про виклик або бути повідомленою про нього іншим шляхом не пізніше ніж за три дні до дати, коли вона зобов’язана прибути за викликом. У випадку встановлення цим Кодексом строків здійснення процесуальних дій, які не дозволяють здійснити виклик у зазначений строк, особа має отримати повістку про виклик або бути повідомленою про нього іншим шляхом якнайшвидше, але в будь-якому разі з наданням їй необхідного часу для підготовки та прибуття за викликом.
У той же час поважні причини неприбуття особи на виклик визначені у ст.138 КПК. Такими причинами є затримання, тримання під вартою або відбування покарання; обмеження свободи пересування внаслідок дії закону або судового рішення; обставини непереборної сили (епідемії, військові події, стихійні лиха або інші подібні обставини); відсутність особи у місці проживання протягом тривалого часу внаслідок відрядження, подорожі тощо; тяжка хвороба або перебування в закладі охорони здоров’я у зв’язку з лікуванням або вагітністю за умови неможливості тимчасово залишити цей заклад; смерть близьких родичів, членів сім’ї чи інших близьких осіб або серйозна загроза їхньому життю; несвоєчасне одержання повістки про виклик; інші обставини, які об’єктивно унеможливлюють з’явлення особи на виклик до слідчого.

Розділ новин: 

Коментарі