19 грудня – день святого Миколая

Узимку є чимало свят, яких з нетерпінням чекають дорослі та діти. Цей неймовірний зимовий час розпочинається 19 грудня, коли відзначають день святого Миколая.
Напередодні цього дня діти згадують усі свої добрі та погані вчинки, а також пишуть листи до святого Миколая. Дорослі ж просто сподіваються отримати якийсь подаруночок, адже маленький презент покращує настрій і налаштовує на щорічний період дива. Це довгоочікуваний день року, адже невідомо, що на тебе чекає – подарунок чи, може, різочка. Слухняних діток під подушкою чекають гостинці, а от бешкетникам варто задуматися над своєю поведінкою. В Україні образ святого Миколая став асоціюватися із своєрідним міфічним персонажем, як-от Дід Мороз. І справді, нині ми пов’язуємо свято Миколая передусім з подарунками, і дехто навіть не здогадується про глибоке релігійне коріння та особливості відзначення цього свята нашими предками. Святий Миколай (або Ніколаус) – це реальна історична особа, візантійський єпископ, що прославився своєю любов’ю до дітей і допомогою бідним.
Усе ж існує чимало легенд про життя та добрі справи святого Ніколауса. Так одного дня Ніколаус вирішив допомогти трьом сестрам, яких через бідність ніхто не хотів брати заміж. Вночі він кинув їм через трубу комина три мішечки із золотими монетами. Після допомоги сестрам Ніколаус продовжував фінансово підтримувати бідних городян, при цьому залишаючись непоміченим. Він приносив у домівки іграшки й теплі речі для дітей, ліки для хворих. А найголовніше – Ніколаус робив це все не для слави, а таємно і від усієї душі. Одного разу вночі люди захотіли вистежити того, хто ж так усім допомагає, і були вражені, що ним виявився молодий Миколай. Після цього місцеві жителі обрали його своїм єпископом.
Навіть після його смерті в місті почали відбуватися чудеса: хворі, що приходили до його могили, зцілювалися, а образ Миколая захищав людей у далеких подорожах та життєвих незгодах. Після всіх цих чудес Ніколауса долучили до лику святих.
Є чимало прикмет, що пов’язані з відзначенням дня святого Миколая. Кажуть, «якщо на Миколу піде дощ, то буде гарний врожай на озимину». А якщо мороз цього дня буде, то городина вродить щедро. У народі вважають, що святий Миколай піклується про мандрівників, водіїв, туристів, воїнів. Також святий допомагає у скруті, боронить від стихійного лиха. Крім того, саме Миколай – покровитель дітей, молоді й завжди опікується їхнім життям та навчанням.
Якщо ви довго не телефонували рідним, давно не бачилися з близькою людиною, чекали особливого моменту, щоб сказати особливі слова, то ось він – цей день. День для щирих зізнань та омріяних подарунків. День для дива!
Підготувала Аліна Зай

Розділ новин: 

Коментарі