10 незвичних місць України, які вразять красою і таємничістю

Публікації

h4>
Рожеві озера України
Напевно, хоча б краєм вуха вам вже доводилося чути про рожеві озера Херсонської області, тому вбиваючи в пошук «рожеві озера Херсонщини» першим ділом пошуковик розповість про Сиваш та його сусідів.
Сам по собі Сиваш – це не озеро, а система з 11 солоних заток, довжиною 200 км. Серед них і рожеві озера – Лемурійске та Генічеське.
За цілющі властивості Лемурійске озеро називають українським Мертвим морем. До речі, цілющі грязі озера можна захопити з собою.
Генічеське рожеве озеро розташоване в селищі Приозерне на півночі Арабатської стрілки. У давні часи саме звідси починався знаменитий Чумацький шлях. Місце дійсно унікальне, таких копалень бета-каротинової солі всього чотири в світі.
Затоплене село Бакота
На карті України цього села вже немає. Його майже 40 років тому затопили у зв’язку з будівництвом Дністровського гідровузла. Сьогодні це територія Національного природного парку Подільські Товтри. Бакотою умовно називають місця вздовж берега Дністра недалеко від руїн скельного монастиря, заснованого Антонієм Печерським.
Крім самої затоки, можна відвідати руїни скельного монастиря. Поряд - невелика оглядова площадка з чудовим видом на Дністер і мальовничу скелю.
Скелі і ліси захищають узбережжя Дністра від північних повітряних потоків, тому в Бакоті набагато тепліше, ніж в інших місцях Західної України. І ночувати в наметі тут не холодно, починаючи з квітня.
Готелів і хостелів в Бакоті немає. Це наметовий край, але тут також можна орендувати трейлер. А от житло з комфортними умовами краще знімати в Кам’янці-Подільському.
Найбільша пустеля Європи
На території України розміщена справжня пустеля, яка є найбільшою в Європі. Мова йде про Олешківські піски, які розкинулися на території кількох районів Херсонської області.Пустеля з’явилася в другій половині ХІХ століття, коли на цю територію почали завозити овець. Вівці випасалися в степу і поїли всю рослинність, яка до того стримувала поширення пісків. Олешківські піски добре видно з космосу.
Вилкове - «Українська Венеція»
Вилкове – місто у дельті Дунаю, яке розташоване в Одеській області.
Всього у містечку 40 км каналів, тому у кожної сім’ї є свій човен. Дехто будує навіть гаражі. Водним транспортом тут пересуваються всюди.
Туристи можуть оселитися у двоповерхових будиночках із маленькими 2-3-місними номерами.
Тут базується український Дунайський біосферний заповідник. Поблизу є ботанічний заказник місцевого значення Ліски. А ще тут є пеліканів острів, де можна побачити дуже близько місцевих птахів.
Оптимістична печера
Це найдовша в світі гіпсова печера. Розташована вона поблизу села Королівка, що на Тернопільщині. Найбільшим скарбом печери вважаються мінеральні утворення, які протягом десятків тисяч років росли тут у підземних порожнинах. Це, насамперед, гіпсові кристали різної форми і кольору. Тут, у найбільш низьких ділянках лабіринту печери можна зустріти підземні озера, які нагадують дзеркала з води. Цікаво, що температура повітря в Оптимістичній печері протягом року постійна і коливається від 9,5 – 10,5 градусів.
Асканія-Нова
Якщо ви давно мріяли вирушити на справжнє африканське сафарі, то не потрібно летіти на інший материк у пошуках екзотичної фауни! Поблизу міста Каховка, що знаходиться за 100 км від Херсона, розкинула свої простори територія заповідника Асканія-Нова. Це унікальний куточок незайманої природи, де у вільних умовах проживають дивовижні для наших країв птахи і тварини. Такого тісного контакту зі світом фауни не знайти навіть у зоопарку.
Стародавнє городище Стольско
Про ці об’єкти ніколи не здогадаєшся, поки перед очима не виникнуть маленькі будиночки, як з фільму «Володар кілець». «Українська хобітанія» – так іноді називають це городище, яке знаходиться у Львівській області, недалеко від міста Миколаїв.
За хроніками істориків і археологів, Стольско було найбільшим містом Київської Русі, що перевищує в 25 разів площу давнього Києва часів князя Володимира. Про колишню могутність у місті нагадують лише невеликі будиночки у скелях, камінь «Дирявець», на якому, за припущенням археологів, стояла статуя Перуна, безліч печер і древнє святилище – печера «Лоно Матері».
Кам’яне село (Камінне Село)
Кам’яне село, яке вважається одним із найзагадковіших місць України, є скупченням величезних валунів, розкиданих на кількох гектарах лісу. Воно знаходиться у Житомирській областів селі Рудня-Замисловицька.
За легендою, тут було звичайне село, куди одного разу прийшов старець. Він заходив у двір то до одного місцевого жителя, то до іншого і просив трохи хліба і води, але всі його проганяли. Тоді Бог, який насправді переховувався під личиною старця, розгнівався і перетворив все село на камені. Розташування каменів дійсно нагадує вулиці. Туристи обов’язково відвідують камінь зі «слідами Бога», який, за повір’ям, дає здоров’я і виконує бажання.
Вулкан Старуня – єдиний діючий грязьовий вулкан в Україні
У селі Старуня Івано-Франківської області на західному березі річки Великий Луковець, у передгір’ї Горгани розташований вулкан із висотою конуса близько 3 м і довжиною глинистих потоків 10-60 м.
Старуня реагує на землетруси, що відбуваються в радіусі 3-6 тис. км. Грязьовий вулкан Старуня –єдиний діючий грязьовий вулкан не тільки у Карпатському регіоні, але і в світі. Своїм виникненням він зобов’язаний насамперед людям.
Старуня відома і через наявність в околицях села соляного колодязя. Колись сюди за сіллю їздили з усіх довколишніх сіл.
Острів Березань
ст. до нашої ери на острові було перше в північному Причорномор’ї античне поселення Борисфен.
Нині ж Березань - цікаве місце відпочинку для любителів моря і романтики островів.
- Наша країна - неймовірна. І ще багато її куточків для людей лишаються незвіданими. Тому запрошуємо до подорожей! Нам варто пізнавати природу і надбання нашого краю, адже нам є чим пишатися! - запевняє Оксана Дворецька.
Світлана Пасічник

Розділ новин: 

Коментарі