1 січня стартувала кампанія з декларування доходів

З 1 січня 2018р. розпочалась кампанія декларування, за якою окремі категорії фізичних осіб зобов’язані подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи та визначити податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб та військового збору.
Наказом Міністерства фінансів України від 06 червня 2017р. №556 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859» внесено зміни до форми податкової декларації про майновий стан і доходи.
Ознайомитись з наказом №556, а також з оновленою формою декларації можна на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням http://sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan-2018.
Заповнити і подати декларацію можна до 1 травня 2018р. в податковій інспекції за місцем реєстрації.
Звертаємо увагу, що до доходів, які, згідно із законодавчими вимогами підлягають обов’язковому декларуванню, належать:

доходи, з яких при нарахуванні або виплаті ПДФО не утримувався;
доходи від особи, яка не є податковим агентом (в тому числі від здачі в оренду власного рухомого чи нерухомого майна, продажу власного майна, продажу власної сільгосппродукції фізичним особам тощо);
спадок від осіб, які не є членами сім’ї першого та другого ступеня споріднення, та подарунки від осіб, які не є членами сім’ї першого ступеня споріднення;
доходи від продажу інвестиційних активів;
іноземні доходи.

Щоб виконати свій конституційний обов’язок і подати річну податкову декларацію, громадянам треба звернутися в Центри обслуговування платників або ж у відділення ДПІ, що є у кожному з районних центрів. Саме тут фахівці ДФС нададуть необхідні консультації та допоможуть правильно заповнити декларацію про отримані доходи.
Оксана Левчук,в.о. начальника Володимир-Волинської ОДПІ

Розділ новин: 

Коментарі