Зимнівські депутати обговорили бюджет, стан доріг і зупинок

Сьомого листопада відбулася 8-ма сесія Зимнівської сільської ради, на якій були присутні депутати від сіл, що входять до складу Зимнівської територіальної  об’єднаної громади, а також сільські старости. Основними питаннями, які розглядала сесія, стали підсумки виконання бюджету сільської ради за 9 місяців 2016 року, надання земельних ділянок учасникам АТО згідно із поданими заявами, про Програму відшкодування частини кредитів, отриманих ОСББ на впровадження заходів з енергозбереженя, реконструкції і модернізації багатоповерхових будинків, про затвердження технічної документації із землеустрою та інші. Однак складалося враження, що депутати більше прагнули обговорити не сухі звітні фрази та цифри, а реальні  проблеми, які є наболілими в їхніх селах. Найбільше таких питань виникало під час обговорення підсумків виконання бюджету. Микола Потапюк із Льотничого підняв питання про низьку оплату праці шкільних кочегарів, а також викликає занепокоєння стан нового котла, який несподівано вийшов з ладу. Хвилює відсутність зупинок у селах Бубнів, Руснів, Маркостав, Черчичі, Шистів. Люди змушені чекати маршрутні автобуси, не маючи змоги сховатися від негоди. Під питанням шкільний автобус у Бубнові. За словами сільського голови В’ячеслава Католика, є домовленість між сільською та обласною радами щодо виділення автобуса, але уточнити причини відсутності транспорту для підвезення дітей не забажав.
Проблемою номер один залишається незадовільний стан сільських доріг, що у свою чергу породжує перебої з транспортом. Так, за словами депутата із Когильного Галини Козачук, жителі села вдячні за відновлення маршрутного рейсу, але сільська дорога, яку нещодавно відремонтували, потребує вже не сухопутного транспорту, а морського. Велика вибоїна, яка дуже заважає рухові транспорту, з’явилася на трасі Володимир-Волинський – Павлівка безпосередньо на повороті до села Селець. В’ячеслав Католик інформував про те, що, враховуючи співфінансування, з обласного бюджету на ремонт цієї дороги виділено 300 тисяч гривень. У зв’язку з тим,  що дорога є державною, замовником виступає Державна служба доріг. Уже визначено підрядника, яким став «Луцькавтодор». Розпочати ремонт дороги планують ще цього року, тоді як наступного ремонтуватимуть дорогу до села Селець. Вирішено проблему і з відновленням першого ранкового рейсу маршрутки до цього села. Для екстреного ремонту доріг у селах, згідно з  домовленістю з цукровим заводом, завозили вапняковий відсів.
У центрі уваги депутатів залишається відведення земельних ділянок учасникам АТО. Нині відбувається коригування плану села Зимного. Учасникам АТО для ведення особистого господарства виділяється 2 гектари землі, для забудови – 25 сотих. Крім того, сільська рада запропонувала додаткові 12 соток для бажаючих на території, яка нині належить Зимнівській сільській раді, в районі цукрового заводу. Оскільки ці землі довгий час не мали господаря і перебувають не у найкращому стані, це викликало певне невдоволення, але в даному випадку слід жити за принципом: «Вказали на рибне місце, рибу ж слід ловити самому».
Антоніна Булавіна, с.Зимне, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі