Звіт голови Володимир-Волинської РДА – зразок непрофесійності

Такого непрофесійного звіту про виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку району за 2015 рік та делегованих районною радою повноважень, який перед депутатами районної ради 8 квітня 2016 року зачитала голова Володимир-Волинської РДА Наталія Василець, за шість років свого депутатства я ще не чув.
У мене враження, що голова РДА вправлялася на сесії в тому, як швидко і якісно потрібно прочитати цей звіт, не вникаючи у суть проблем району. Загальні фрази, з яких депутатам малювали картину загального добробуту у Володимир-Волинському районі, є далекими від дійсного стану речей.
Зокрема не має відношення голова РДА до позапланового виділення Верховною Радою державної субвенції на реконструкцію покрівлі ДНЗ Устилуга, на реконструкцію мережі водопостачання у селі Дігтів та на заміну вікон у Микуличівській школі. Значні здобутки володимир-волинських аграріїв, серед яких функціонування на території Білинської сільської ради кооперативу «Молочник» – теж не заслуга райдержадміністрації, оскільки у усі фермерські господарства приватні. РДА тут виступає лише як статист.
Але коли аграріям дійсно була потрібна допомога, то виконавча влада стала осторонь їхніх проблем. Йдеться зокрема про проблеми з відшкодуванням витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за віком, адже суми відшкодування подекуди були більшими, ніж товарообіг фермерських господарств за рік. Тоді фермерів відстоювала не РДА, а районна рада. Депутати зібралися на позачергову сесію та прийняли звернення до Пенсійного фонду та Кабінету Міністрів з вимогою скасувати непомірні платежі у Пенсійний фонд сільгоспвиробниками. Згодом це питання було врегульоване на законодавчому рівні, що свідчить про те, що аграріїв району та депутатський корпус було почуто. Звісно, тепер, коли депутатами та фермерами пророблена така робота, голова РДА може банально відзвітувати, що спеціалістами управління агропромислового розвитку постійно проводиться правовий захист суб’єктів.
Та й взагалі хорошого і окремого слова у звіті голови РДА удостоїлися не усі структурні підрозділи. Похвалили лише відділ аргопромислового розвитку, бухгалтером в якому працювала до призначення на посаду Наталія Василець. Натомість ситуація зі скороченням працівників РДА викликає занепокоєння. Зокрема вже ліквідовано відділ ЖКГ, у відділі економіки з трьох працівників залишився один, звільняється юридичний відділ, на іншу роботу переходить частина працівників ЦНАПу.
Надскладною і тривожною є в районі ситуація з освоєнням коштів з Фонду регіонального розвитку. До прикладу, на реконструкції дитсадка у селі Заріччя не освоєно 2,5 мільйона гривень із зазначеного Фонду. Варто сказати, що 2,5 мільйона гривень, які не освоїли на реконструкції дитсадка, – це гроші, що були виділені з державного бюджету, і якщо вони до кінця року не освоєні, то повертаються назад у держбюджет. Реконструкція дитсадка вже відбуватиметься за кошти сільського, районного та обласного бюджетів. На жаль, районна влада не змогла освоїти гроші державного бюджету – це, можна так сказати, додаткові гроші, які могли бути залучені при ефективній роботі районної влади. Для порівняння вільні залишки всього Володимир-Волинського району за 2015 рік становлять 1 мільйон 470 тисяч гривень, а не освоїли 2,5 млн. гривень. Хіба це не марнотратство?
Голова РДА у своєму звіті розповіла, що після завершення ремонту у Зорянському ДНЗ кількість дошкільнят збільшиться з 10 до 20 дітей, не знаючи, що на даний момент у цьому дитсадку їх уже більше 20-ти.
Встановлення твердопаливних котлів у селах Льотниче, Хобултова та Верба голова РДА теж записала до своїх заслуг, хоча загальновідомо, що виділення коштів на цю заміну лобіював перший заступник голови РДА, який працював ще до її призначення.
У нас в районі із затверджених 40-ка цільових програм РДА спромоглася профінансувати лише 20. Виникає запитання: а навіщо тоді решта програм, якщо грошей для їхнього втілення у життя немає? Навіщо витрачати час на їхнє складання та прийняття, якщо вони існують лише на папері?
Із соціальним забезпеченням в районі теж не все гаразд. Варто згадати історію з виділенням двох машин дров малозабезпеченим сім’ям села Березовичі. Голова РДА не змогла допомогти цим родинам, а перекинула районну і доволі дріб’язкову проблему на обласну державну адміністрацію. Паперове переписування, що відбувалося у зимовий період, мало наслідком зволікання, а не вирішення проблеми.
«Досягненням» голова РДА називає і збільшення субсидій у 2015 році в порівнянні з 2014 роком у п’ятнадцять разів! Субсидіями покрито 50% населення району. Невже держслужбовець може вважати досягненням зубожіння населення, до якого людей довела провладна більшість з БПП та «Народного фронту» на чолі з урядом Яценюка?
Якщо порівняти звіт про виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку району за 2015 рік зі звітами колишніх очільників від Партії регіонів, то відразу стає очевидним, що вони практично,не відрізняються. Це свідчить про те, що новий голова РДА не принесла у цю державну установу новизни та очікуваного суспільством реформування. Тож сподіватися на якісні кардинальні зміни абсолютно марно.
Павло Карпюк, голова фракції ВО «Свобода» у Володимир-Волинській районній раді

Розділ новин: 

Коментарі