Звіт голови районної ради став каменем спотикання між депутатами

Чергова сесія Володимир-Волинської районної ради, головним питанням якої став звіт голови райради Андрія Оніщука, перетворилася на суцільну маніпуляцію регламентом самоврядного органу, в результаті чого частина депутатів просто залишила сесійну залу. Втім, у підсумку звіт голови райради прийнятим, а точніше взятим до уваги, його колегами-депутатами не був.
Сам звіт голови райради виглядав доволі позитивно. Так у звітному періоді відбулося 7 сесій, на яких було розглянуто84 питання. Прийнято 5 регіональних програм, загалом же у районі є 22 програми, які частково фінансуються з районного бюджету. Позитивним, за словами Андрія Оніщука, є те, що жодне рішення райради не було визнане незаконним.
Далі голова райради озвучив бюджетні показники району, окреслив роботу державних реєстраторів, до своїх заслуг зарахував модернізацію вуличного освітлення у Зимненській сільраді, розповів про рівень безробіття, про встановлення вікон у навчальних закладах, про прийомні сім’ї та охорону здоров’я і навіть про профілактику ВІЛ/СНІДу.
Щодо недоліків, то їх не назвав, лише сказав, що вони були і над їхнім усуненням будуть працювати.
Депутати засипали Андрія Оніщука запитаннями та критичними зауваженнями.
Депутат Микола Супрунович порадив голові райради не присвоювати заслуги інших та запитав, яка роль працівника райради Світлани Козари: вона лише тиждень пропрацювала в цьому органі, а згодом пішла працювати на митницю. Також депутата цікавило, коли у штаті апарату райради буде спеціаліст, який відповідатиме за майно комунальної власності.
Голова районної ради погодився з тим, що апарат райради потрібно доукомплектувати, а наразі майновими питаннями займається головний спеціаліст райради. Не погодився Андрій Оніщук з тим, що він присвоює чужі заслуги, зазначив, що у впровадженні проекту з модернізації вуличного освітлення в Зимненській сільраді він брав особисту участь. Щодо прийняття на роботу Світлани Козюри, то голова райради запевнив: її було прийнято згідно з чинним законодавством, сам механізм призначення перевірили правоохоронні органи й порушень не виявили.
Депутат Валерій Романов запитав голову райради, скільки коштів у районний бюджет надійшло від оренди землі новоствореними фермерськими господарствами, технічну документацію яких затверджували на сесії ради минулого року, а Андрій Оніщук був проти цього.
Депутат Юрій Михалець хотів зокрема дізнатися, на що були витрачені кошти за програмою підтримки військових частин, до яких мобілізовані жителі району, хто був розпорядником коштів, хто приймав рішення що, де і за якою ціною купувати. Цікавило депутата й те, куди пішли кошти, виділені на громадське формування «Варта порядку», що має допомагати міліції контролювати громадський спокій. Також, за інформацією Юрія Михальця, апарат райради має автомобіль, а з гаража він не виїжджає. Тож його цікавило, куди йде пальне, на яке передбачені кошти.
Щодо коштів, які були витрачені за програмою підтримки військових частин, то Андрій Оніщук розповів, що головними розпорядниками грошей були адміністрація та районна рада. Для військової частини 4308 було придбано автозапчастини, для 2099 – тент на машину «Урал», для 0259 – автозапчастини, паяльні лампи. Також 19 тисяч було витрачено на матеріальну допомогу працівникам міліції, що їхали в зону АТО, було придбано на 33тис.грн. військового спорядження.
Щодо коштів, виділених на «Варту порядку», то, за словами головного фінансиста району Олени Бондарук, розпорядником цих коштів була РДА і за них було придбано оргтехніку для дільничних міліціонерів.
Участь в обговоренні звіту голови райради взяв і заступник голови районної ради Павло Карпюк, котрий озвучив ряд цікавих фактів, зокрема щодо призначення Світлани Козюри.
«Приїхала молода гарна пані з Луцька, пройшла спецперевірку і розпорядженням голови райради була призначена на посаду. Попрацювала один день, далі поїхала в область на десять днів на стажування. Після того прийшов лист з проханням перевести пані Світлану з районної ради на Волинську митницю. Все може відбутися, але є певний аналіз. У нас немає тут на місці працівників, що ми залучаємо людей з Луцька? Зараз ця посада і надалі вакантна, а конкурс на її заміщення не оголошений. Я самого початку був проти цього призначення, але наступного дня таке розпорядження було видане без моєї візації», - зазначив Павло Карпюк.
Голова райради, за словами Павла Карпюка, десять днів зволікав із закупівлею ліків для військових, попри те, що волонтери відразу дали чітку інформацію з переліком цін, в якій аптеці їх можна купити. І в підсумку ліки купили саме в тій аптеці, на яку відразу вказали волонтери. Подібне зволікання було і з встановленням металопластикових вікон у школах Зорі та Лудина. Кошти на цю заміну надійшли ще в липні минулого року, а освоїли їх аж у грудні. Так у Зорянській школі 6 вікон не доставили, бо через інфляцію кошти знецінилися.
Замість Оніщука відповів Павло Карпюк і на питання щодо коштів, які у районний бюджет надійшли від оренди землі новоствореними фермерськими господарствами, зазначивши, що до бюджетів сільських рад надійшло біля 400тис.грн.
Усі закиди на свою адресу Андрій Оніщук намагався відкинути та спростувати. Але, на думку частини депутатів, він не дав чіткої відповіді на жодне запитання, а тому депутати Микола Супрунович та Юрій Михалець запропонували створити депутатську комісію і вивчити питання дотримання чинного законодавства головою районної ради у його діяльності за звітний період.
Звіт голови районної ради депутати до відома не взяли, за звіт проголосувало лише 16 депутатів. Натомість третини голосів вистачило для створення депутатської комісії, яка б мала розслідувати усі запитання, адресовані Андрію Оніщуку. Втім Андрій Оніщук проігнорував створення комісії і хотів перейти до наступних питань порядку денного. Частина депутатів усе ж наполягала на своєму і просила ставити на голосування питання про персональний склад депутатської комісії, але Андрій Оніщук вперто не бажав цього робити. Оскільки після перерви частина депутатів на знак протесту проти маніпуляцій з регламентом демонстративно залишила сесійну залу, подальше проведення сесії опинилося під загрозою, адже не було кворуму. Довелося робити майже годинну перерву, і лише після того, як на сесію повернули депутата Анатолія Верка, вона змогла продовжити свою роботу, і решту питань порядку денного було розглянуто.
Ярослава Вознюк, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі