Зупинки, хати-пустки і магазини райспоживспілки ганьблять вигляд сіл

Шостого квітня на обговорення колегії Володимир-Волинської РДА виносилося 6 питань. Про стан благоустрою і санітарно-епідеміологічну ситуацію на території району та про стан виконання перевізниками укладених договорів доповів начальник відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Петро Чуцький.
Стан благоустрою він назвав мірилом влади та детально розповів, яка увага приділяється цьому питанню у населених пунктах. Зокрема зазначив, що за минулий рік на заходи з благоустрою у районі було використано 910тис.грн., але якщо відкинути витрати на енергоносії, то фактична сума складає 400 тисяч. Ці кошти були спрямовані на впорядкування кладовищ та пам’ятників Другої світової війни. На належному рівні, за його словами, утримуються всі будівлі сільрад, церкви та заклади освіти разом із прилеглими до них територіями. А якщо говорити загалом про заходи з благоустрою, то як найкращі у цьому сенсі він виділив села Зимне, Заріччя та Овадне.
Зупинився посадовець на недоліках, які спостерігаються роками. Щовесни доводиться розгрібати стихійні сміттєзвалища. Аби усунути цю проблему назавжди, він порекомендував вирішити на сесіях сільрад, куди вивозити сміття. У перспективі на території кожної об’єднаної громади району має бути свій полігон для захоронення твердих побутових відходів. А голова РДА Наталія Василець додала, що треба думати про переробку сміття.
Ганьбить вигляд сіл безгосподарне майно. Дві третини хат-пусток та прилеглих до них територій не доглядається. Законодавство дозволяє переоформити ці будівлі на баланс сільрад та передавати тим, хто цього потребує, але чомусь нічого у цьому напрямку не робиться. А магазини райспоживспілки стоять як руїни. І жодної відповідальності. Хоча у сільрадах створені адмінкомісії, але вони не діють, винні не притягуються до відповідальності.
Негайно потрібно привести в порядок на території району також зупинки та в’їзні знаки. Організувати допомогу самотнім громадянам похилого віку у проведенні та підтриманні благоустрою на їхніх подвір’ях. Щотижня у п’ятницю у кожному селі необхідно влаштовувати санітарні дні.
Міла Сергєєва, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі