«Зробити рідне місто процвітаючим можемо лише ми самі»

Наталію Шандалко у Володимирі-Волинському знають майже всі. Ця приваблива енергійна жінка не лише займається підприємницькою діяльністю, а ще є й членом проектної групи, яка ставить за мету повернути Володимиру статус історичного європейського міста, зробити його процвітаючим і гарним, а жителів – успішними та щасливими.
-Пані Наталіє, що конкретно покладено в суть вашого проекту?
-Насамперед це бажання самих володимирчан жити у гарному і процвітаючому місті. З історії ми знаємо, що Володимир був досить помітним центром європейського життя. Він мав вигідне розташування, тут перетиналися всі торговельні шляхи, у тому числі, ймовірно, пролягав шовковий шлях і відомий шлях з «варягів у греки». В наш час мешканці Володимира в основному виживають завдяки сусідній Польщі, але ми всі розуміємо, що це є так званий «дикий» капіталізм, а наша мета, щоб це було цивілізоване суспільство, яке забезпечить високий рівень життя населення Володимира.
-Що насамперед, на Вашу думку, для цього слід зробити?
-Насамперед змінити шаблон мислення нашого населення. По-перше, наші люди звикли до думки, що все має зробити держава, але це не так. Держава має робити те, що забажають люди. Це вони повинні дати роботу та ідеї для державної адміністрації. По-друге, у нас багато різних політичних думок, і всі нібито дбають про людей, про місто. Якщо ж ми хочемо зробити своє місто кращим, значить слід покінчити з критикою і, закотивши рукави, братися до справи. Кожен повинен зробити те, на що здатний. Треба діяти! Як приємно жити у процвітаючому місті та усвідомлювати, що ти є причетним до створення цієї краси.
-Яким Ви особисто бачите місто у майбутньому? Що б хотіли у першу чергу змінити?
-У першу чергу в місто потрібно привабити туристів. У нас є чим похвалитися. На жаль, наші історичні пам’ятки в більшості мають драматичний характер, але є й такі, які викликають приємні асоціації. Ми їх всі можемо виставити в Інтернеті на своїх сторінках. Крім того, місто повинне мати «родзинку», тобто своєрідний пам’ятник чи будівлю, яка об’єднає у собі різні епохи, різні культури, різні нації, що були в історії нашого Володимира. Можливо, це корабель (бо ж Луга у давнину була судноплавною і на ній були гавані), торговельна лавка чи якийсь інший атрибут величного минулого. Туристи, розпочинаючи огляд цієї «родзинки», відразу зрозуміють, що вони потрапили до незвичайного в історичному плані міста.
-Які вже перші кроки здійснила проектна група, членом якої ви являєтесь, і що плануєте робити надалі?
-Ми хочемо залучити до проекту всіх небайдужих активних людей. Це справа всієї громадськості. Їхні ідеї розглядатимуться у першу чергу. При міській раді діє кабінет, який допоможе донести ідею у проект і навіть висунути на грант. Ідеї не повинні ні в якому разі замовчуватися. У нас уже відбулася зустріч у формі «круглого столу» «Інститут розвитку міста». Перший раз минулого року ми зустрічалися у Нововолинську, а цієї весни – у Володимирі. Ініціатором такого «круглого столу» в нашому місті стала громадська діячка Олена Кандиба. У Нововолинську цей захід започаткувала команда народного депутата Ігоря Гузя. Зібралися представники міськради, підприємці,зацікавлені громадяни. На 12 ватманах ставилася певна тема щодо розвитку міста, і кожна команда писала свою ідею. Було близько 200 ідей, але перемогло лише три, за якими призначили відповідальних (звіт через рік). Обговорення ідей виявилося досить корисним, оскільки одна з ідей – зацікавити у навчанні тих підприємців, які не знають, як вижити у кризу, а тому швидко здаються. За допомогою бізнес-центру вже зустріч з цієї проблеми відбулася, і підприємці вивчали секрети спілкування з персоналом. Наступною зустріччю стане семінар-практикум, на якому будемо вчитися, як створити вітрину, яку важко обминути. Запрошена представник спеціальної консалтингової групи з Києва. 1 червня відбудеться засідання робочої групи з розробки плану стратегічного розвитку міста на 10 років. А до 2 червня планується чергове засідання «круглого столу» «Інститут розвитку міста», куди буде запрошено молодь. При підтримці міського управління освіти відбудеться квест для наших юних мешканців «Стежками древнього міста Володимира».
-Наталіє Миколаївно, а які перешкоди на своєму шляху Ви очікуєте?
-Єдиною і найбільшою перешкодою є зневіра і байдужість самих людей. Нам потрібні позитивно налаштовані люди, бо тільки вони змінять ситуацію на краще. А змінити місто на краще можемо лише ми самі Слід пам’ятaти, що життя не стоїть на місці. Поїздки в Польщу можуть у будь-який момент припинитися. Що тоді робитимуть сотні наших громадян? Як житимуть? А розвиток свого рідного міста – це відкриття нових перспективних підприємств, а значить і створення робочих місць. А звідси – і забезпечене майбутнє.
Антоніна Булавіна, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі