ЗОШ №5 носитиме ім’я Анатолія Кореневського

10 липня відбулася чергова, 45-а сесія Володимир-Волинської міської ради. Важливим спрямуванням у розгляді сесії стояло вирішення ряду бюджетних питань, адже, за результатами першого півріччя міський бюджет перевиконано на 11 мільйонів гривень. Отож, ці кошти потрібно було направити на ряд потреб міста, що і було зроблено. На початку сесії міський депутат Сергій Коба звернувся із пропозицією перервати сесію для того, щоб свідомі депутати мали можливість відвідати суд над військовими, чергове слухання по справі яких мало розпочатися через годину. Та пропозицію не підтримали, і близько 11 години Сергій Анатолійович разом із двома своїми однопартійцями залишили сесійну залу та вирушили на судове слухання. Під час сесії депутат Анатолій Сорока висловив пропозицію відкласти виділення коштів на придбання теплових лічильників на пізніший термін, натомість встановити до Дня міста смітники. На цю пропозицію начальник КП «Полігон» Олександр Козичко висунув свою: зекономити на ямковому ремонті і придбати жесть, з якої і зробити смітники. На тому і вирішили.
Бурхливе обговорення виникло стосовно встановлення податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Дебати точилися стосовно відсотку податку – 0,2 чи 1 відсоток. Врешті-решт таки затвердили 0,2 відсотки, які стануть пунктом наповнення міського бюджету.
Подальші проекти рішень, які стосувалися здебільшого бюджету і земельних питань, приймалися одноголосно і без особливих обговорень.
А от питання про присвоєння ЗОШ №5 імені покійного директора навчального закладу Анатолія Кореневського викликало дискусію. Настоятель собору Різдва Христового отець Микола Удуд зазначив, що з релігійної точки зору, Анатолій Антонович ще новопреставлений. Церква і на встановлення пам’ятника, і стосовно присвоєння імені, благословляє тільки після року по смерті. Отож, Микола Удуд запропонував відкласти це питання на пізніший термін. Натомість, представник школи і теперішній директор Ірина Костюк наголосили на заслугах Анатолія Коре невського перед школою, спираючись також на бажання батьків і педагогічного колективу присвоїти школі його ім’я. До того ж, присутній на сесії депутат обласної ради Валентин Вірковський зауважив, що призначення імені навчальному закладу не у повноваженнях міської ради: вони можуть тільки дати подання, одобрити його, а далі - рішення за Міністерством освіти. Отож, 22 депутати із присутніх проголосували «за», і рішення було прийнято.
На сесії також був народний депутат України Ігор Гузь, до якого депутати і присутні зверталися із численними запитаннями. Зокрема, піднімалися питання врегулювання заборгованості перед «дітьми війни», проблеми ВАТ “Володимир-Волинський цукровий завод” та гуртожитку на вулиці Луцькій, 186, компенсації шахтарям за тверде паливо, врегулювання цін на медикаменти у аптеках, лунала пропозиція у рамках реалізації урядової програми по енергозбереженню підняти віковий ценз для пенсіонерів тощо. Питання, які перебувають у його компетенції, Ігор Володимирович пообіцяв вирішити.
Тетяна Корнійчук, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі